T-Shaped vs. V-Shaped Designers — Smashing Magazine

T-Shaped vs. V-Shaped Designers — Smashing Magazine

زیاد فرصت های شغلی در UX نقش های بسیار خاص با مهارت های بسیار خاص را به عهده بگیرید. طراحان محصول باید در Figma ماهر باشند. محققان باید بدانند که چگونه نظرسنجی انجام دهند. نویسندگان UX باید بتوانند ارزش های برند را به اشتراک بگذارند.

این مقاله است بخشی از سریال در حال انجام ما در UX ممکن است بخواهید نگاهی به الگوهای طراحی رابط هوشمند 🍣 و همچنین آموزش UX زنده آینده بیندازید. از کد استفاده کنید پرنده برای صرفه جویی 15 درصدی

نقش های متعدد در UX

کاندیداهای موفق باید به خوبی در درون خود جای بگیرند نقش های تثبیت شده و در ابزارها و جریان های کاری که به عنوان بهترین روش در صنعت تلقی می شوند – از نیازهای کاربر گرفته تا نیازهای تجاری و از فضای مشکل گرفته تا فضای راه حل برتری کنید.

نموداری از نیازهای کاربر و نیازهای کسب و کار از فضای مشکل تا فضای راه حل.
4 بعد مختلف در نقش های UX: کسب و کار، کاربران، راه حل ها و فضاهای مشکل. (منبع تصویر: Bas Wallet)
نموداری از نیازهای کاربر و نیازهای تجاری از فضای مشکل تا فضای راه حل، که شامل تحلیل/استراتژی، تحقیقات UX، عملیات و طراحی تعامل است.
بسته به اینکه نقاط قوت شما کجا هستند، خود را بین فضای کسب و کار، کاربر، مشکل و راه حل خواهید یافت. (منبع تصویر: Bas Wallet) (پیش نمایش بزرگ)

البته ایرادی ندارد. با این حال، بسیاری از شرکت ها دقیقا نمی دانم آنها واقعاً به چه تخصص نیاز دارند تا زمانی که فرد مناسبی را پیدا کنند که واقعاً آن را دارد. اما اغلب اوقات، فرصت های شغلی هیچ گونه انعطاف پذیری را نمی دهد مگر اینکه نامزد کادرهای مناسب را علامت بزند.

در واقع، به طور معمول، نقش‌های UX باید در برخی از آن جعبه‌های کاملاً تعریف‌شده و اصلاح‌شده قرار بگیرند:

نقش‌ها و
نقش‌ها و «جعبه‌های» متعدد در UX که توسط Bas Wallet به تصویر کشیده شده‌اند. (پیش نمایش بزرگ)

طراحان شکل V در جعبه ها قرار نمی گیرند

فرصت های شغلی معمولاً چارچوب بسیار محدودی برای نامزدها ایجاد می کند. با فهرست بلندبالایی از انتظارات و الزامات همراه است که عمدتاً هدف آنهاست طراحان T شکل – متخصصان در یک زمینه از UX، با درک سطح بالایی از مناطق مجاور و شاید کمی تخصص در تجارت و عملیات.

اما همانطور که برد فراست اشاره کرد، مردم همیشه یکسان نیست به یک رشته خاص ارزش آنها نه از ماندن در مرزهای نقششان بلکه از عبور عمدی از این مرزها ناشی می شود. آن ها هستند “V” شکل – متخصصان در یک یا چند زمینه، با درک عمیق و کنجکاوی بسیار در مناطق مجاور.

کارمند T شکل در مقابل کارمند V شکل، یک نمایش بصری، با هر دو حرف در پیش زمینه، که تفاوت در گسترش تدریجی دانش در مناطق مجاور را برای کارکنان V شکل در مقایسه با دانش کم عمق در طیف گسترده ای از زمینه ها برای t- برجسته می کند. کارمندان شکل گرفته
کارمند T شکل در مقابل کارمند V شکل، که توسط Jeroen Kraaijenbrink به تصویر کشیده شده است. (پیش نمایش بزرگ)

در عمل، آنها برتر هستند پر کردن شکاف ها و اتصال نقطه ها آنها KPIهای طراحی را ایجاد می کنند و تلاش های دسترسی را هدایت می کنند. آنها سیستم های طراحی را ساده می کنند و مقیاس می دهند. اما برای رسیدن به موفقیت، آنها باید به متخصصان، همکاران T شکل خود تکیه کنند.

شکل دادن به جعبه های خود

من صمیمانه آرزو می کنم که شرکت های بیشتری کارمندان خود را تشویق کنند تا جعبه های خود را شکل دهند به جای تعریف جعبه های محدود برای آنها – جعبه های منحصر به فرد خودشان با هر شکل و سایه و رنگ و اندازه ای که کارمندان می خواهند، همراه با محصولات قابل تحویلی که تیم های دیگر از آنها بهره مند می شوند و می توانند بر اساس آنها بسازند.

🏔️ استخدام؟ ← ممکن است یک لیست طولانی از الزامات اجباری را با یک دعوت نامه باز برای درخواست جایگزین کنید، حتی اگر 100٪ مطابقت نداشته باشد – تا زمانی که یک نامزد معتقد باشد که می تواند بهترین کار خود را برای شغل مورد نظر انجام دهد.

🎢 به دنبال چالش هستید؟ ← بخاطر نقش فعلی خود در یک شرکت احساس محدودیت نکنید. کاوش کنید که در کجا بیشترین تأثیر را دارید، این نقش را شکل دهید و آن را پیشنهاد دهید.

به دنبال شغل هستید؟ ← اگر تمام کادرها را در یک فرصت شغلی امیدوارکننده علامت نزنید، ناامید نشوید. درخواست دادن! فقط با جزئیات دقیق آنچه را که روی میز آورده اید توضیح دهید.

شما این را دارید – و موفق باشید، همه! ✊🏽

با الگوهای طراحی رابط هوشمند آشنا شوید

اگر علاقه مند هستید UX و الگوهای طراحی، نگاهی به الگوهای طراحی رابط هوشمند، ما دوره 10 ساعتی ویدیویی با 100 نمونه عملی از پروژه های واقعی – با آموزش زنده UX در اواخر امسال. همه چیز، از فهرست‌های کشویی تا جداول پیچیده سازمانی – با 5 بخش جدید هر سال. پرش به یک پیش نمایش رایگان.

الگوهای طراحی رابط هوشمند
با الگوهای طراحی رابط هوشمند، دوره ویدیویی ما در زمینه طراحی رابط و UX آشنا شوید.

100 الگوی طراحی و نمونه های واقعی.
دوره 10h-video + آموزش زنده UX. پیش نمایش رایگان.

سرمقاله Smashing
(yk, il)

منبع: https://smashingmagazine.com/2024/06/t-shaped-vs-v-shaped-designers/