30 بهترین فونت سال 2023

30 بهترین فونت سال 2023

بن ماس.

2 روز قبل

سال 2023 یک سال پرنعمت برای فونت ها بوده است، با انتشار فوق العاده از ریخته گری های بزرگ و طراحان مستقل کوچک.

30 بهترین فونت سال 2023

ما هر ماه بهترین طرح‌های فونت‌فیس جدید را به شما می‌آوریم و هر ماه دسامبر، موارد دلخواه خود را جمع‌آوری می‌کنیم. امسال، ما برای انتخاب خراب شده ایم. 2023 چندین نوع گرایش را ارائه کرده است: sans serifs به سمت گروتسک ها متمایل شده اند، نوع نمایشگر جسورانه و رسا بوده است، و احیای Art Nouveau بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

اینها انتخاب های ما برای بهترین 30 فونت سال 2023 هستند. لذت ببرید!

نعناع گروتسک

سان‌های عجیب و غریب با گزینه‌های گسترده برای درمان‌های سخت، از جمله شکل‌های جدولی. Mint Grotesk یک انتخاب عالی برای طراحی UI پیچیده است.

ام سی بلوترا

ما عاشق منحنی‌های زیبا و سری‌های ساده MC Belotra هستیم. کنتراست نسبتاً کم و ضربات شعله ور هم مطمئن و هم آرام هستند. یک تنظیم کننده خلق و خوی عالی

هانه

Hanae – به نام Hanae Mori، اولین زن آسیایی که به یک خانه مد لباس در پاریس ملحق شد، نامگذاری شده است – دارای قد x سخاوتمندانه و نسبت های کلاسیک است که آن را برای اجرای متن ایده آل می کند. از زمانی که ما آن را تحسین کردیم، وزن های پررنگ و فوق العاده اضافه شده است.

AW Conqueror Stincilla

ما قبلاً طرفدار AW Conqueror بودیم و وقتی AW Conqueror Stincilla را دیدیم، در نگاه اول عشق بود. شکل شابلون و پایانه های تیز برای برندسازی لوکس ایده آل هستند.

کوریوم

Korium یک فونت متغیر جذاب با حروف بسیار فشرده است. فرم‌های بیرونی نرم و جذاب در داخل محکم و تیز هستند و سان‌های مدرنی را ایجاد می‌کنند.

کلونیا

ما هنوز از اعتماد به نفس حرف کوچک کلونیا غلبه نکرده ایم. این سریف پیچیده اشاره‌ای به چاپ سنتی در مورد آن دارد، اما برخی جزئیات دوست‌داشتنی وجود دارد که کاملاً مدرن هستند.

DT Serifia Sans

یک گروتسک دیگر، این بار با ضربات گشاد که تقریباً در وزن‌های جسورانه‌تر به صورت سری‌ها ظاهر می‌شوند. DT Serifia Sans تقریباً کارتونی است و یک گزینه عالی برای نمایش متن است.

والپو

با بررسی تفاوت بین نوع و حروف، Valpo احساس می کند که با یک نشانگر چربی کشیده شده است. برای تابلوهای قدیمی عالی است و ما همچنان منتظریم تا آن را به عنوان بخشی از یک رمان گرافیکی ببینیم.

گاموت

Gamuth یک انتخاب عالی برای طراحی تحریریه جسورانه و مطمئن، با عرض باریک و قد x بزرگ است. دارای دو نسخه متنی و نمایشی است.

نصرت

نصرت به سختی حول سکته های پیوندی برای تقلید خوشنویسی ساخته شده است. بازار فونت مملو از اسکریپت است، اما نصرت چیز جدیدی ارائه می دهد.

مارتینا پلانتین

Martina Plantijn که به‌خاطر چاپگر قرن هفدهمی نامگذاری شده است، یک سریف زیبا به سبک قدیمی است که در اندازه‌های کوچک کمتر دیده می‌شود و دارای منحنی‌های ظریف در اندازه‌های بزرگتر است.

مریکا

Merisca یک سریف متراکم است که مایلیم در پروژه برندسازی استفاده شود. ما به خصوص طرح‌های جایگزینی را که به شکل‌ها جان می‌بخشند، دوست داشتیم.

میستیکا

ما بسیاری از فونت‌های نمایشگر تمام حروف را می‌بینیم که زیبایی‌شناسی قدیمی را دنبال می‌کنند، اما Mistica چیزی خاص است. با الهام از جنوب غربی ایالات متحده، در هر جایی که در آفتاب پخته شده باشد، احساس راحتی می کند.

کمکی

طراحی بدون خار – ضربات عمودی فراتر از کاسه گسترش نمی یابد – Adjunct یک طراحی مینیمال و از نظر گرافیکی جسورانه ایجاد می کند که برای کارهای لوگو ایده آل است.

گرتا

وقتی می‌توانید ترکیب حروف را بسازید، گرتا یک گزینه عالی برای برندسازی یا نوع نمایش است. انبوهی از لیگاتورها و جایگزین‌ها دارد و احساس بسیار بالایی دارد.

سفال

وزن سنگین و اشکال گرافیکی جسورانه سولفا برای جلب توجه در اندازه های بزرگ عالی است. این یک حروف ناهموار و مطمئن است که روند بروتالیستی را تکمیل می کند.

کالئو

Calleo یک خانواده فونت مدرن است که در اندازه های کوچک و روی صفحه نمایش بسیار خوانا است. این یک نسخه آزمایشی تر “Flux” دارد که به عنوان یک فونت عنوان مکمل به خوبی کار می کند.

Serif را منتشر کنید

Publish خانواده‌ای از فونت‌های گوتیک، سانس و سریف است که در ابتدا برای روزنامه دانمارکی «داگن» طراحی شد. این مجموعه ای همه کاره است که برای طراحی سرمقاله به خوبی کار می کند.

جونو دکو

جونو دکو یک نمونه زیبا از نوع معماری است. این در ابتدا برای گروه استالوارت، بر اساس حروف آرت دکو که دفتر مرکزی آن در ویسکانسین را تزئین کرده بود، ایجاد شد.

مویزت

Moisette در نقطه میانی بین طراحی کلاسیک و مدرن قرار دارد. نسبت کنتراست بالا و ارتفاع X بسیار خوانا هستند. برای هر شغلی که نیاز به احساس گرانی دارد ایده آل است.

ارنست

Ernst یک سری slab شیک است که هم برای متن در حال اجرا و هم برای نمایش متن به خوبی کار می کند. حروف کج آن به ویژه جذاب است و از حروف روی سینماهای پاریس در اواسط قرن الهام گرفته شده است.

باسیلار

Basilar با الهام از حروف الفبای آلمانی اوایل قرن بیستم، یکنواخت تر و بدون سلسله مراتب انسانی تر نسبت به حروف گروتسک های مشابه است و به طرح ها گرما می بخشد.

هوپا

یک ضربه حلقه متمایز روی گلیف‌ها با یک کاسه و ساقه به هوپا کیفیتی بازیگوش و خوش بینانه می‌دهد. مابقی طرح یک سان هندسی ساده است که آن را قابل استفاده نگه می دارد.

آدا

آدا سه نوع دارد: تیز، صاف و گرد. این یک حروف خوشنویسی معاصر بر اساس سبک عربی رقعه است و به طرز ماهرانه ای فرم های عربی و لاتین را در هم می آمیزد.

ناتری

Natri یک خط خطی است که بهترین استفاده را در اندازه های نمایش می دهد. ضربات زاویه دار ثابت یک جلوه سه بعدی جذاب در اندازه های بزرگتر ایجاد می کند.

Sprig Sans

ویژگی‌های انسان‌گرایانه در Sprig Sans اشکال هندسی قوی را نرم می‌کند و آن را به یک برند تجاری قابل دسترسی تبدیل می‌کند. چندین وزن، یک فونت متغیر و یک سریف همراه مفید وجود دارد.

تونگری

Tongari یک خانواده فونت سریف با تغییرات متنی و نمایشگر است، که دومی از کنتراست افزایش یافته استفاده می کند. این دارای یک آمپرسند جذاب است که آن را برای طراحی لوگو مفید می کند.

آتیکا

آتیکا در مورد ساخت آن عذرخواهی نمی کند. با الهام از گروتسک های اولیه آلمانی، سان هندسی جالب تری نسبت به پیشنهاد شرکتی معمولی است.

Obbligato

بر اساس Mortier، حروفی که برای اپرای منقرض شده New Your City، Obbligato طراحی شده است، جسور، جاه طلبانه و مملو از مثبت است. این فریاد است که در یک پروژه برندسازی استفاده شود.

خانواده

خانواده بر اساس تایپ فیس Clearface در اوایل قرن بیستم، یک فونت سریف مدرن با جزئیات بسیار زیاد است که برای استفاده معاصر در طرح‌های سخت‌گیرانه تجدید نظر شده است.

بن ماس

بن ماس کارهایی را برای استارت آپ های برنده جوایز و نام های جهانی از جمله IBM، UBS و FBI طراحی و کدگذاری کرده است. هنگامی که او در مقابل یک صفحه نمایش نیست، احتمالاً در حال دویدن است.

]
منبع: https://www.webdesignerdepot.com/30-best-fonts-of-2023/