3 گرایش اساسی طراحی، فوریه 2024

3 گرایش اساسی طراحی، فوریه 2024

کری کازنز

3 روز پیش

از تایپ‌فیس‌های غیرمعمول گرفته تا رنگ‌های خنثی گرفته تا الگوهای غیرمعمول کاربر، بسیاری از گرایش‌های طراحی وب‌سایت جدید برای امتحان در این ماه وجود دارد.

3 گرایش اساسی طراحی، فوریه 2024.

بهار به زیبایی طراحی وب سایت جدید با برخی از داغ ترین روندهای فصل. برخی از چیزهایی که در حال حاضر می‌بینیم، پیچش‌ها و برداشت‌های غیرمنتظره با سبک‌های طراحی کلاسیک هستند که منجر به طراحی‌های جالب و منحصربه‌فرد سایت می‌شوند.

در اینجا مواردی که در طراحی این ماه ترند شده است:

1. حروف غیر معمول

همه همان سانس سریف های قدیمی را فراموش کنید! طراحان با حروف غیر معمولی که اغلب در پروژه های وب سایت نمی بینید، انتخاب های جسورانه ای انجام می دهند. چیزی که در مورد این روند دوست داشتنی است این است که نوعی ادای احترام به طراحی چاپ است، جایی که سبک های تایپ جالب بیشتر معمول است.

هیچ قانون مشخصی برای انتخاب یک تایپ فیس متفاوت وجود ندارد، فقط اطمینان حاصل می شود که با بقیه طراحی شما کار می کند و بر روی صفحه نمایش در هر اندازه قابل خواندن است.

در این گرایش طراحی، ما شاهد انواع تغییرات از سبک های دست خط تا سبک ساده با چیزی هستیم که در غیر این صورت ممکن است یک sans serif استاندارد باشد. برای اینکه آن را به خوبی کار کند، از این حروف برای اهداف نمایش استفاده می شود و تقریباً همیشه با یک فونت ساده برای کپی بدنه اصلی جفت می شود. این به اطمینان از خوانایی و درک برای کاربران کمک می کند.

Parga برای طراحی وب سایت رستوران خود از حروف الهام گرفته از یونانی استفاده می کند. صفحه نمایش پررنگ و جالب است و به پشتیبانی از تصاویری که فاقد عمق زیادی هستند کمک می کند.

پرگا

اوچوکو با یک نام و عنوان در یک تایپ فیس جالب بزرگ و پررنگ می شود. این به خصوص به دلیل سادگی طراحی با علاقه بصری بالا به فونت بسیار خوب است.

مهندس نرم افزار اوچوکو

Lucke دارای سبک دست خطی است که کاربر را دعوت و تشویق می کند. همه تایپوگرافی های پشتیبانی کننده ساده و خواندنی هستند و تجربه کاربری آسان و خوانا را ایجاد می کنند.

شانس

2. پالت رنگ خنثی

در حالی که رنگ های بزرگ برای مدتی مد شده اند، تغییری به سمت پالت های خنثی تر در افق وجود دارد. تقریباً به طور غیر شهودی، آنها کمی مخرب هستند زیرا تعداد زیادی از آنها در آنجا وجود ندارد.

پالت‌های رنگی خنثی حس هماهنگی بصری و آرامش را القا می‌کنند که تقریباً برای هر پروژه‌ای عالی عمل می‌کند. این رنگ‌ها – از جمله بژ، قهوه‌ای، سبز و خاکستری – می‌توانند به خوبی با هر نوع تصویر، سبک تایپ یا محتوا کار کنند.

مثال‌های اینجا طیف وسیعی از کاربردهای بالقوه برای مفهوم رنگ خنثی را نشان می‌دهد.

IntraPan از یک نسخه روشن تر از خنثی ها با احساس کلی گرم استفاده می کند. پالت کلی و پس‌زمینه طراحی وب‌سایت در سایه محصولی که تولید می‌کند، با رنگ‌های اضافی از نمونه‌هایی از بسته‌بندی است. یک انیمیشن کوچک، نمایشگر یکنواخت را جالب نگه می دارد.

اینتراپن

آرا کارا یک طرح خنثی فوق العاده واضح با پس زمینه بژ و متن مشکی است. با حس وحشیانه، این طرح به طور خاص برای خواندن ساخته شده است. در اسکرول، مقداری تنوع رنگ وجود دارد، اما به یک پالت خنثی با متن سیاه نیز می چسبد.

آرا کارا

کد خنثی ترین نمایشگر را با رنگ های بژ، قهوه ای و خاکستری برای همه چیز از جمله عکس ها انتخاب می کند. به دقت نگاه کنید، و حتی متن در نوار پیمایش بالا سایه ای از قهوه ای است که با تصویر پس زمینه مطابقت دارد. یک روش تایپوگرافی سرگرم کننده چیزی است که واقعاً به این طراحی خنثی کمک می کند تا با عنصری از استعداد بدرخشد.

مبلمان کد

3. الگوهای کاربر غیر معمول

روند نهایی ما در این ماه روندی است که باید روی هر نمونه کلیک کنید تا تجربه کاملی از آن به دست آورید – الگوهای غیرمعمول کاربر. هر یک از این طرح‌ها با زیبایی‌شناسی، تعاملات و حتی حالت‌های بارگذاری کار کمی متفاوت انجام می‌دهند.

چیزی که در مورد یک الگوی کاربر غیرمعمول خوب است این است که وقتی در یک وب سایت قرار می گیرید چیز جالبی در مورد غیرمنتظره وجود دارد و به خوبی کار می کند. (همچنین خطر سوء تفاهم وجود دارد.)

ترفند – و حد وسط – ایجاد چیزی متفاوت است، اما با عناصر و نشانه های مشترک کافی که کاربران در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهند، کجا بروند، یا چگونه با طراحی درگیر شوند، سردرگم نمی شوند. معمولاً، قبل از استفاده بیشتر در سایت‌های نمونه کار، روندی مانند این را در سایت‌های نمونه کار مشاهده خواهید کرد، زیرا طراحان این مفاهیم را قبل از استقرار در سایت‌های مشتری در محیطی با ریسک پایین‌تر آزمایش می‌کنند.

Playfora در واقع یک صفحه فرود به زودی برای یک برنامه خرید جدید است. عمل اسکرول چیزی است که در اینجا غیرمعمول است. صفحه به جای پیمایش به شیوه‌ای سنتی، به نوعی در جای خود حرکت می‌کند. (هر یک از فعل و انفعالات به روش یا جهت متفاوتی حرکت می کند.) همچنین یک نوار ناوبری وجود دارد که به بالای صفحه در جلوی حرکت پشت آن می چسبد. تنها چیزی که کمی گیج کننده است، کد QR صفحه اصلی است. شما نمی توانید آن را از یک وب سایت اسکن کنید مگر اینکه از چندین دستگاه استفاده کنید.

Playfora

Arabica Orient همچنین از اسکرول برای ایجاد الگوهای انیمیشن غیر معمول استفاده می کند. به نظر می‌رسد که صفحه کوچک‌نمایی می‌شود، سپس برای قسمت‌هایی از سایت که باید بخوانید، یک اسکرول معمولی‌تر به خود می‌گیرد. همچنین برخی از تغییرات رنگ وجود دارد که به تغییرات انواع انیمیشن در صفحه اصلی کمک می کند. نکته خوب این است که کاربر سرعت را کنترل می کند و برای انیمیشن متوقف می شود تا بتوانید هر چیزی را که می خواهید ببینید بدون اینکه احساس حرکت زیاد شود.

عربیکا اورینت

سباستین مارتینز چندین الگوی طراحی غیرمعمول را برای سایت نمونه کار خود ترکیب می کند. اول، یک انیمیشن بارگیری متنی وجود دارد که به آنچه در اینجا می بینید ختم می شود. این پیکربندی بصری به خودی خود برای طراحی وب سایت با یک تصویر گوشه و تقریباً بسته بندی متن کمی غیرمعمول است – کمی احساس بازگشت به چاپ در آن وجود دارد. حروف بزرگ و کم اندازه ترکیبی وجود دارد و سپس انیمیشن اسکرول چیزی است که باید آن را تجربه کنید تا ماهیت غیرعادی نحوه عملکرد آن را کاملاً احساس کنید.

سباستین مارتینز (سبب)

نتیجه

یکی از بهترین راه‌ها برای تازه‌سازی طراحی وب‌سایت قدیمی، تغییر دادن سبک، رنگ، فونت یا تصویر است. از این روندها به عنوان الهام بخش برای آوردن زندگی جدید به پروژه قدیمی در این ماه استفاده کنید.

کری کازنز

کری کازنز یک نویسنده مستقل با بیش از 10 سال تجربه در صنعت ارتباطات، از جمله نوشتن برای نشریات چاپی و آنلاین، و طراحی و ویرایش است. می توانید با کری در توییتر ارتباط برقرار کنید @carriecousins.


]
منبع: https://www.webdesignerdepot.com/design-trends-february-2024/