15 بهترین فونت جدید، ژانویه 2024

15 بهترین فونت جدید، ژانویه 2024

بن ماس.

29 ژانویه 2024

ژانویه است، و چه زمانی بهتر است که تایپوگرافی خود را دوباره مرور کنیم و طرح های خود را برای سال 2024 تازه کنیم.

15 بهترین فونت جدید، ژانویه 2024.

در جمع بندی این ماه از بهترین فونت های جدید، تعداد زیادی حروف قدیمی، قدیمی، و احیاگر را پیدا می کنیم. آیا این است که سال 2024 یک سال به شدت یکپارچهسازی با سیستمعامل خواهد بود، یا این طرح ها به سادگی در انتهای سال 2023 ایجاد شده اند و ما باید منتظر فوریه و مارس باشیم تا روندهای سال 2024 ظاهر شوند؟ فقط زمان می تواند بگوید.

در این بین فونت هایی که در ماه ژانویه توجه ما را به خود جلب کردند در اینجا آمده است. لذت ببرید!

بی دی نارنجی

BD Orange یک تایپ گروتسک اسکریپت مانند با حس و حال علمی تخیلی قدیمی است. این شامل وزن های متغیر از نازک تا سیاه بلند است و دارای چندین گزینه جایگزین و لیگاتورهای اختیاری است. زمانی که به دنبال چیزی یکپارچهسازی با سیستمعامل اما تمیز و شفاف هستید، این یک انتخاب عالی برای یک لوگوتایپ است.

اعتراض به گروتسک

Protest Grotesk یکی دیگر از تایپ‌های عجیب و غریب است که این بار از حروف ساخته شده در اوایل قرن بیستم الهام می‌گیرد. این فونت به عنوان یک فونت متغیر و در طیفی از وزن‌ها از نازک تا سیاه، به اضافه حروف کج همراه آنها ارائه می‌شود. این یک گزینه عالی برای تایپ فیس شرکتی است.

هایپر مکعب

Hypercube یکی دیگر از سان‌سرف‌های یکپارچه‌سازی با سیستم‌عامل است که این بار عجیب نیست، اما از مدرنیسم سوئیسی اواسط قرن به‌وسیله زیبایی‌شناسی اداری دهه‌های 90 و 00 گرفته شده است. روی صفحه نمایش بهتر از فونت‌های آن دوران کار می‌کند، اما همچنان می‌تواند آغاز هزاره و روزهای اولیه وب را تداعی کند.

برام

برام یک تایپ فیس منحصر به فرد است که با ساخت حروف خود از امواج، حس حرکت و ناپایداری را ایجاد می کند. این می توانست هدیه ای به زیبایی شناسی چند سال پیش باشد. این یک نقطه شروع عالی برای طراحی لوگویی است که نیاز به تداعی سرعت دارد.

SFT Schrifted Serif

SFT Schrifted Serif یک فونت سریف زیبا با منحنی های زیبا و جزئیات ظریف است. با الهام از مناطق استکهلم Gamla Stan و Södermalm، در سه اندازه اپتیکال، Text برای متن بدنه، Display برای عنوان‌ها و Subhead برای سرفصل‌های کوچک‌تر ارائه می‌شود. هنوز تمام نشده است، اما می توانید نسخه بتا را دانلود کنید.

پالاسیو

Palacio یک اسکریپت قلم موی زیبا و تمیز است که می تواند به جای حروف برای احساس گرم و شخصی استفاده شود. این شامل تعداد زیادی کاراکتر جایگزین و لیگاتورهای اختیاری است تا بتوانید اشکال را با محتوای خود تطبیق دهید. این یک انتخاب خوب برای یک لوگوتایپ آرام تر است.

Afronaut Pro

Afronaut Pro از ترکیبی از تایپوگرافی لاتین و عربی و برنامه فضایی کاملاً فراموش شده زامبیا الهام گرفته شده است. این سان های ساده هندسی را با اشکال خوشنویسی روان ترکیب می کند. شش وزن وجود دارد، از Ultra Light تا Bold، و یک فونت متغیر در دسترس است.

قهرمان

Champion احیای مدرن سریف های تخته ای است که معمولاً روی پیراهن های ورزشی دیده می شود. اشکال زاویه‌ای ساده، پررنگ، و تقریباً (اما نه کاملاً) تک‌فضا هستند – زیبایی‌شناسی سودمند برای طراحی سرمقاله به خوبی عمل می‌کند. چهار تنوع وجود دارد: Champion، Champion Condensed، Champion Sans و Champion Sans Condensed.

غول پیکر

Giliant یک گزینه جدید برای طرفداران روند هنر نو است. این یک سری نمایشگر زیبا با کنتراست بالا و جزئیات دقیق است. تنها یک وزن در دسترس است، اما برای پروژه‌های طراحی سرمقاله یا برند که تجملات و مطلوبیت را تداعی می‌کنند، به خوبی کار می‌کند.

اکتاو

Octave یک حروف سریف است که طرح های سبک قدیمی فرانسوی را احیا می کند. دارای برخی از شکلک‌ها و نمادهای موسیقی کمیاب است که آن را برای متنی که موسیقی را توصیف می‌کند ایده‌آل می‌کند. شمارنده‌های باز و ریتم منظم آن، آن را بسیار خوانا می‌کند، و ارتقای خوبی برای هر کسی است که به دنبال به‌روزرسانی اسنادی است که در حال حاضر از Times استفاده می‌کند.

شرکت هنری مونو

Art Company Mono یک سریف تک فضایی بسیار زیبا است. در ابتدا برای اهداف نمایش در نظر گرفته شده بود، اما خوانایی خود را در اندازه های کوچک به خوبی حفظ می کند، و این، همراه با monospacing، آن را برای داده های جدولی عالی می کند. در حال حاضر چهار وزن، از نازک تا پررنگ، و حروف مورب همراه آنها وجود دارد.

سوپر زمین

Super Ground یک فونت نمایش عالی است که از حروف کوچک برای گسترش عرض کاراکترها استفاده می کند و به شما امکان می دهد متنی با عرض و ریتم متغیر به راحتی ایجاد کنید. این برای عبور از تصاویر پویا ایده آل است و برای استفاده در طراحی تحریریه فریاد می زند.

راسلا

Rossela یک سریف زیبا با نسبت های کلاسیک است. این برای نمایش متن ایده آل است و دارای چندین لیگاتور است که نقاط مورد علاقه را ایجاد می کند – لیگاتورهای RO و KO بسیار دلپذیر هستند. هم مدرن و هم رسمی است. یک وزنه و یک مورب وجود دارد.

سیتل پرو

Sittl Pro یک سان هندسی با گوشه های گرد است. این حس یکپارچهسازی با سیستمعامل ظریف را القا می کند و برای طراحی لوگو و علامت گذاری ایده آل است. چهار وزن وجود دارد، از منظم تا مشکی و حروف مورب همراه.

مناطق استوایی نوجوانان

Teenage Tropics یک چهره نمایشگر الهام گرفته از خودآگاهانه دهه 1960 است که استایل یکپارچهسازی با فضای گرمسیری را ترکیب می کند. مانند نور خورشید روی آب موج می زند و دقیقا همان چیزی است که ما برای افزودن مقداری گرما به ژانویه خود به آن نیاز داریم.

بن ماس

بن ماس کارهایی را برای استارت آپ های برنده جوایز و نام های جهانی از جمله IBM، UBS و FBI طراحی و کدگذاری کرده است. هنگامی که او در مقابل یک صفحه نمایش نیست، احتمالاً در حال دویدن است.

]
منبع: https://www.webdesignerdepot.com/best-fonts-january-2024/