14 ابزار برتر UX برای طراحان در سال 2024

14 ابزار برتر UX برای طراحان در سال 2024

سایمون استرن.

2 روز قبل

تجربه کاربری (UX) یکی از مهم ترین زمینه های طراحی است، بنابراین جای تعجب نیست که ابزارهای زیادی برای کمک به موفقیت طراحان UX وجود دارد.

14 ابزار برتر UX برای طراحان در سال 2024.

علاوه بر ابزارهای جدیدی که به عنوان پلتفرم های اختصاصی طراحی UX منتشر می شوند، ابزارهای طراحی گرافیک سنتی تر نیز ویژگی های UX را ارائه می دهند که شکاف بین جنبه های بصری و تجربی طراحی محصول را کاهش می دهد.

البته، طراحی UX از سیل ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی که تجارت طراحی را فراگرفته است مستثنی نیست. در واقع، برخی ممکن است استدلال کنند که ابزارهای UX برای این زمینه مناسب‌تر هستند، زیرا یادگیری ماشینی به آنها اجازه می‌دهد یکی از بزرگترین حوزه‌های طراحی UX را دور بزنند: آزمایش کاربر. (هیچ کس هرگز نگفته است که هوش مصنوعی بدون جنجال است!)

در این مجموعه، بهترین ابزارهای UX مورد استفاده توسط طراحان حرفه ای UX در سال 2024 را بررسی خواهیم کرد. هر ابزاری برای هر فرآیند خلاقانه ای مناسب نخواهد بود، اما همه آنها چیزی ضروری برای فرآیندهای UX ارائه می دهند:

برنامه ریزی UX

طراحی UX

نمونه سازی UX

تست UX

میرو

Miro یک تخته سفید تعاملی است که برای مرحله ایده‌پردازی یک پروژه طراحی عالی است. وقتی ممکن است یک بار با یک دفترچه یادداشت وارد جلسه اولیه شده باشید، این روزها فقط به اعتبار Miro خود نیاز دارید. Miro دارای قالب های از پیش ساخته شده است، بنابراین حتی اگر از ابتدا شروع کنید، می توانید از بهترین روش ها استفاده کنید.

زوم کاربر

Userzoom مسیرهای بازخورد مختلفی از مصاحبه کاربر گرفته تا مرتب‌سازی کارت ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به سرعت مطالعات از راه دور مبتنی بر وظیفه تعدیل‌نشده را اجرا کنید، که باعث می‌شود Userzoom یک دارایی قابل توجه برای آن پروژه‌های مرحله اولیه باشد که در آنها هنوز در تلاش برای تعریف ویژگی‌ها و محدوده نقشه راه خود هستید.

FlowMapp

FlowMapp یک ابزار مشترک است که به تیم ها کمک می کند تا سایت ها و برنامه ها را با شخصیت های کاربر، جریان های کاربر، نقشه های سفر و نقشه سایت برنامه ریزی کنند. این به ویژه برای سایت های بزرگ با معماری اطلاعات پیچیده و سطوح مختلف تودرتو مفید است.

بالسامیک

هنگامی که به مرحله طراحی فرآیند خود رفتید، ابزاری برای تولید طرح‌های فریم سیمی با فای پایین می‌خواهید. اینها را می توان برای آزمایش استفاده کرد، اما به احتمال زیاد در داخل برای برنامه ریزی مراحل طراحی آینده استفاده می شود. Balsamiq از دیرباز مورد علاقه طراحان حرفه‌ای برای طراحی‌های بزرگ است، قبل از طراحی مدل‌های UI.

فیگما

Figma یکی از محبوب‌ترین ابزارهای طراحی UI است. چیزی که در کنترل دقیق فاقد آن است، با ویژگی‌های همکاری و اکوسیستم پلاگین‌ها بیش از حد جبران می‌کند. Adobe حتی با خرید آن موافقت کرد تا زمانی که اکتساب مسدود شد. در نتیجه، جهش قابل توجهی در XD داشت که توسعه آن به طور موقت متوقف شد.

XD

با وجود اینکه Adobe XD در حالت نگهداری قرار دارد، همچنان مهم‌ترین ابزار طراحی UX در این زمینه است. چرا؟ ادغام دقیق آن با بقیه برنامه های Creative Cloud Adobe. XD کمی قدیمی است و در 12 ماه گذشته جایگاه زیادی را نسبت به Figma از دست داده است، اما اگر قبلاً مشترک CC هستید، XD رایگان است و با ابزارهای دیگر شما یکپارچه کار می کند.

طرح

Sketch یکی از محبوب ترین برنامه های طراحی برای وب است و دلیل خوبی هم دارد. این نمونه سازی مشابه XD و همکاری را ارائه می دهد. اما جایی که Sketch واقعاً خودش را نشان می‌دهد مربوط به طراحان آزاد است. دقیقاً ابزارهای طراحی مورد نیاز برای وب را فراهم می کند و نه بیشتر. این سادگی آن را به یک نیروگاه بهره وری تبدیل می کند.

Proto.io

اگر از نمونه سازی اولیه در Figma، XD و Sketch ناامید شده اید، Proto.io می تواند گزینه خوبی باشد. این نمونه سازی و آزمایش مشابه اکثر برنامه های طراحی بزرگ را انجام می دهد. فقط آن را بهتر انجام می دهد. کتابخانه ای از دارایی ها وجود دارد که به شما امکان می دهد نمونه های اولیه را از ابتدا ایجاد کنید، اما احتمالاً می خواهید طرح های خود را از Figma، XD یا Sketch وارد کنید.

مارول

Marvel یک برنامه Wireframing/Prototyping است که به شما امکان می دهد قبل از اصلاح جزئیات UI در یک برنامه طراحی گرافیکی، روی مسائل طراحی تصاویر بزرگ تمرکز کنید. شما می توانید یک طرح کامل در مارول ایجاد کنید، اما احتمالاً فقط طرح های خود را وارد خواهید کرد. مارول همچنین به شما اجازه می‌دهد تا طرح‌ها را با آزمایش‌های محدود کاربر تأیید کنید، که این یک امتیاز برای بهره‌وری است.

Axure RP

Axure RP یک راه حل نمونه سازی پیشرفته برای برنامه ها و وب سایت های پیچیده است. اگر نیاز به برنامه ریزی تعاملات سطح بالا دارید که به منطق شرطی بستگی دارد، راه حل خوبی است. Axure RP به شما امکان می دهد اسناد UX و وایرفریم ایجاد کنید، اما برای تیم های بزرگی که توسعه هماهنگ در آنها ضروری است مناسب است.

مارپیچ

Maze یک ابزار ردیابی محصول است که زمانی که با رویکرد حداقل محصول قابل دوام (MVP) برای طراحی و توسعه استفاده می‌شود، به خوبی کار می‌کند. این به تیم ها اجازه می دهد تا به طور مداوم طرح ها را آزمایش کنند و در عرض چند دقیقه بینش کاربران را دریافت کنند. می توانید Maze را با ابزارهای طراحی محبوب ادغام کنید تا مجبور نباشید نحوه کار خود را تغییر دهید.

هاتجار

Hotjar یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ابزارها برای تحقیقات UX از راه دور است. ویژگی ستاره آن، نقشه های حرارتی آن است که به شما کمک می کند ردیابی کنید که کاربران در صفحه نمایش خود به کجا نگاه می کنند. این یک راه عالی برای درک دقیق اینکه چرا کاربران یک عمل خاص را انجام می دهند، است. اگر رفتار غیرقابل توضیحی را در سایت یا برنامه خود ردیابی کرده اید، Hotjar راهی عالی برای درک آن است.

لیسنا

Lyssna (سابق UsabilityHub) یک راه حل تست همه جانبه است که امکان نظرسنجی، آزمایش مستقیم، تست های پنج ثانیه ای، تست های اولین کلیک و موارد دیگر را فراهم می کند. این به شما امکان می دهد آزمایش خود را با پروژه در دست تطبیق دهید. می‌توانید کاربرانی را از مجموعه‌ای از شرکت‌کنندگان از پیش انتخاب‌شده جذب کنید تا از جمعیت هدف خود بازخورد دریافت کنید، و این کار را برای پروژه‌هایی که هنوز پایگاه مشتری ایجاد نکرده‌اند عالی می‌کند.

کیسمتریکس

Kissmetrics یک پلتفرم ردیابی رویداد است. آن را به عنوان تجزیه و تحلیل فوق العاده شارژ در نظر بگیرید. این یک ابزار عالی برای جمع آوری اطلاعات در مورد نحوه تعامل کاربران با سایت یا برنامه شما است. می‌توانید سفر کاربر را از طریق تعاملات دنبال کنید و شناسایی کنید که کاربران از کجا رها می‌شوند، که آن را به ابزاری عالی برای اصلاح قیف فروش و افزایش درآمد تبدیل می‌کند.

سایمون استرن

Simon Sterne نویسنده کارکنان WebdesignerDepot است. او به فناوری، وردپرس و همه چیز UX علاقه دارد. در اوقات فراغت از عکاسی لذت می برد.

]
منبع: https://www.webdesignerdepot.com/top-ux-tools-for-designers/