10 نکته برای یک پست وبلاگ عالی و سئو دوستانه • Yoast

10 نکته برای یک پست وبلاگ عالی و سئو دوستانه • Yoast

نوشتن پست های وبلاگ به مهارت نیاز دارد. برای علاقه مند نگه داشتن خوانندگان، باید به ساختار محتوای خود فکر کنید و آن را لذت بخش نگه دارید. زیرا اگر مردم پست شما را دوست داشته باشند و درک کنند، به احتمال زیاد آن را با دیگران به اشتراک خواهند گذاشت – و این باعث افزایش رتبه شما می شود. بنابراین، اگر می‌خواهید مهارت‌های نوشتاری و رتبه‌بندی خود را بهبود ببخشید، با این نکات در مورد نحوه نوشتن یک پست وبلاگ مناسب SEO شروع کنید!

ممکن است به نظر برسد نوشتن برای سئو و نوشتن برای جذب و جذب مخاطب دو هدف متضاد هستند. اما در واقع این درست نیست. مطمئناً، اگر می‌خواهید یک پست مناسب سئو بنویسید، باید کلماتی را که می‌خواهید در یک مکان برجسته پیدا کنید، نشان دهید. ولی بر فراز-استفاده از کلمات کلیدی به شدت به خوانایی متن شما آسیب می رساند. در واقع، تراکم بالای عبارت کلیدی حتی می تواند سیگنالی برای گوگل باشد مبنی بر اینکه شما ممکن است کلمات کلیدی را در متن خود پر کنید، که می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر منفی بگذارد.

این پست نکاتی را در مورد نوشتن پست های وبلاگی ارائه می دهد که سئو پسند و قابل خواندن هستند. این دو هدف همیشه باید دست به دست هم بدهند. زیرا ما معتقدیم که نوشتن به زبان قابل فهم بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد و آنها را در سایت خود نگه می دارد!

با دریافت Yoast SEO Academy Premium به کپی رایتینگ سئو و سایر مهارت های حیاتی سئو مسلط شوید. این به شما امکان می دهد به تمام دوره های ما و افزونه Yoast SEO Premium دسترسی داشته باشید!

قبل از شروع: تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید

قبل از شروع نوشتن، باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید. اگر می خواهید بر نتایج جستجو تسلط داشته باشید، باید بفهمید که مخاطب شما واقعاً چه کلماتی را جستجو می کند. اینها موضوعاتی هستند که باید درباره آنها بنویسید و کلمات کلیدی که باید در متن خود استفاده کنید.

هنگامی که تحقیقات کلمات کلیدی خود را انجام دادید و لیستی از کلیدواژه های متمرکز برای نوشتن دارید، زمان آن فرا رسیده که به نوشتن ادامه دهید. در اینجا 10 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا با یک پست وبلاگ عالی پایان دهید!

نکات نوشتن برای پست های وبلاگی که سئوی مناسبی دارند

مهمتر از همه، پست وبلاگ شما باید یک نوشته خوب باشد. هنگام شروع یک پست جدید، بسیاری از وبلاگ نویسان تازه شروع به نوشتن می کنند. در حالی که این ممکن است برای برخی افراد موثر باشد، دیگران به راهنمایی بیشتری نیاز دارند. من شخصاً هنگام نوشتن یک وبلاگ جدید همیشه از این “قوانین” پیروی می کنم.

1. قبل از نوشتن فکر کنید!

قبل از شروع، به دقت در مورد پیام قطعه خود فکر کنید. برای پاسخ به سوالات زیر کمک می کند:

 • چه چیزی می خواهید به خوانندگان خود بگویید، یا به کدام سوال اصلی می خواهید پاسخ دهید؟
 • هدف از مقاله شما چیست؟
 • می خواهید خوانندگان شما در انتهای صفحه چه کاری انجام دهند؟

همچنین خوب است به هدف جستجویی که ممکن است کسی داشته باشد فکر کنید. یک راه آسان برای دریافت بینش در این مورد، مشاهده نتایج جستجو برای عبارت جستجویی است که می خواهید با آن رتبه بندی کنید.

2. ساختاری برای پست خود طراحی کنید

برای نوشتن یک پست وبلاگ خوانا و سئو پسند، باید یک ساختار واضح ایجاد کنید. این بدان معنی است که هر پست باید دارای:

 • نوعی مقدمه (که در آن موضوع خود را معرفی می کنید).
 • بدنه ای (که پیام اصلی در آن نوشته شده است).
 • نتیجه گیری (که در آن ایده های اصلی را خلاصه می کنید یا نتیجه می گیرید).

در چند جمله در هر سه قسمت آنچه را که می خواهید بگویید بنویسید. شما اکنون خلاصه ای از پست خود را ایجاد کرده اید. این به شما کمک می کند تا یک پست وبلاگ ساختاریافته و قابل خواندن ایجاد کنید. اکنون نوشتن واقعی می تواند آغاز شود.

3. از پاراگراف ها و عنوان ها استفاده کنید

همه از پاراگراف ها استفاده می کنند، اما همه آنها را به خوبی استفاده نمی کنند. به عنوان مثال، ممکن است وسوسه انگیز باشد که هر جمله جدید را در یک خط جدید شروع کنید زیرا زیبا به نظر می رسد. اما شما نباید این کار را انجام دهید! همچنین نباید پاراگراف های خود را خیلی طولانی کنید، زیرا هر پاراگراف باید ایده یا موضوع خاص خود را داشته باشد. بنابراین، از خود بپرسید که ایده اصلی هر پاراگراف چیست. شما باید بتوانید آن ایده اصلی را در یک جمله خلاصه کنید. اگر این امکان پذیر نیست و برای توضیح ایده اصلی به جملات بیشتری نیاز دارید، فقط باید از پاراگراف های بیشتری استفاده کنید.

عناوین مناسب همچنین به خوانندگان شما کمک می کند تا متوجه شوند که قسمت خاصی از متن شما در مورد چیست. اگر می خواهید مردم راه خود را از طریق مقالات شما پیدا کنند، از عنوان های فرعی برای هدایت آنها استفاده کنید. عنوان‌های فرعی به خوانندگان کمک می‌کنند صفحه شما را اسکن کنند و ساختار مقالات شما را روشن کنند. آنها نه تنها برای خوانایی، بلکه برای SEO نیز مهم هستند. به همین دلیل است که ما همچنین توصیه می کنیم از کلمه کلیدی خود در برخی از عنوان های فرعی خود استفاده کنید. از کلمه کلیدی خود در هر عنوان استفاده نکنید! این باعث می‌شود متن شما بی‌حجم و غیرطبیعی خوانده شود. بعلاوه، مردم را از خواندن بیشتر منصرف می کند.

4. از کلمات انتقالی استفاده کنید

کلمات انتقالی به افراد کمک می کنند متن شما را اسکن کنند و رابطه بین جملات و پاراگراف ها را درک کنند. برای مثال، فرض کنید سه دلیل وجود دارد که مردم محصول شما را بخرند. شما باید از کلمات سیگنالی مانند: “اول از همه” استفاده کنید. “ثانیا” و “بالاخره”. همچنین، کلماتی مانند “اما”، “به طور مشابه” و “مثلا” سیگنال واضحی به خوانندگان شما می دهند. خوانندگان بلافاصله متوجه خواهند شد که پس از کلماتی مانند “خلاصه کردن” یا “به طور خلاصه” نتیجه گیری خواهد شد. بنابراین کلمات انتقالی برای افزودن ساختار به متن شما بسیار مهم هستند.

پر کردن مقاله خود با کلمه کلیدی تمرکز، جذابیت خواندن آن را کاهش می دهد و می تواند به رتبه شما آسیب برساند. گوگل باهوش تر می شود. از شما می خواهد محتوایی بنویسید که کاربران آن را دوست داشته باشند. نمی خواهد از کلمه کلیدی تمرکز خود در هر جمله دیگری استفاده کنید، زیرا گوگل اکنون راه های دیگری برای تجزیه و تحلیل متن شما دارد. به عنوان مثال، یکی از راه هایی که گوگل موضوع متن شما را درک می کند، تشخیص مترادف ها و سایر کلمات کلیدی مرتبط با عبارت کلیدی تمرکز شما است. به همین دلیل است که باید از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط در سراسر نسخه خود استفاده کنید.

فکر کردن به مترادف ها نسبتاً آسان است، اما پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط کمی چالش برانگیزتر است. به همین دلیل است که افزونه Yoast SEO دارای ویژگی است که به شما کمک می کند بلافاصله عبارات کلیدی مرتبط را پیدا کنید. بر اساس کلمه کلیدی تمرکز شما، افزونه ما می تواند تعدادی عبارات کلیدی مرتبط را با کلیک یک دکمه ایجاد کند! به همراه چند بار جستجو برای آن کلمه کلیدی و روند جستجو چگونه است. این ویژگی توسط SEMrush پشتیبانی می‌شود و می‌توان از آن در افزونه‌های رایگان و Premium استفاده کرد. بنابراین از این ویژگی عبارت کلیدی مرتبط استفاده کنید!

6. طول مقاله خود را بهینه کنید

مطمئن شوید که پست های وبلاگ شما حداقل 300 کلمه داشته باشد اما طول مقاله خود را متعادل نگه دارید. گوگل مقالات طولانی را دوست دارد. با این حال، اگر مقاله شما بیش از حد طولانی باشد، ممکن است کاربران را بترسانید. خب چکاری باید انجام بدی؟ توصیه ما نوشتن مقالات کوتاه تا متوسط ​​است. وقتی می دانید نویسنده ماهری هستید، می توانید در مقالات طولانی تر نیز تلاش کنید. اگر مطمئن نیستید که یک پست وبلاگ چقدر باید باشد، این مقاله را بررسی کنید.

و به یاد داشته باشید که به استفاده از عبارت کلیدی فوکوس خود در سراسر متن خود ادامه دهید تا مطمئن شوید که یک پست وبلاگی سئو پسند خواهید داشت!

اگر قبلاً مطالبی را در مورد همان موضوع پست فعلی خود نوشته اید، فراموش نکنید که به و از این پست ها پیوند دهید. ما این را پیوند داخلی می نامیم. هم خوانندگان و هم گوگل از شما برای آن تشکر خواهند کرد، زیرا به آنها کمک می کند محتوای شما را مدیریت کنند و روابط بین محتوای مختلف سایت شما را درک کنند. بنابراین، کمی وقت بگذارید و به محتوای قبلی خود پیوند دهید. ابزار پیوند داخلی ما می تواند با پیشنهاد صفحات و پست های مرتبط در سایت شما که می توانید به آنها پیوند دهید، به شما کمک کند.

به طور خلاصه، پیوند داخلی مفید است زیرا:

 • ساختار لینک شما برای رتبه بندی شما در گوگل نیز مهم است.
 • پیوند دادن به محتوای دیگر در مورد یک موضوع برای خوانندگان شما عالی است، زیرا ممکن است آنها نیز علاقه مند به خواندن این پست های مرتبط باشند. این به آنها کمک می کند تا در سایت شما حرکت کنند!
 • این پست وبلاگ جدید شما (و پست های موجود) را قوی تر می کند، زیرا شما قدرت خود را در مورد موضوع نشان می دهید.

8. اجازه دهید دیگران پست شما را بخوانند

قبل از انتشار پست خود، مطمئن شوید که اجازه دهید شخص دیگری ابتدا آن را بخواند. از آنها بپرسید که آیا مفهوم اصلی پست شما را درک می کنند یا خیر، و از آنها دعوت کنید تا اشتباهات تایپی و گرامری را تصحیح کنند. آنها می توانند با ارائه دیدی عینی از خوانایی و جذابیت متن شما به شما کمک کنند. اگر فردی در تیم خود دارید که اتفاقاً در موضوعی که در مورد آن می نویسید متخصص است، حتماً پست خود را از او عبور دهید. به این ترتیب، آنها می توانند بررسی کنند که آیا شما همه چیزهایی را که نیاز دارید پوشش می دهید یا خیر و پیشنهادهایی برای بهتر کردن پست شما ارائه می دهند.

9. به طور منظم محتوا اضافه کنید

اضافه کردن مرتب پست های وبلاگ جدید به وب سایت خود به گوگل می گوید که وب سایت شما زنده است. این مهم است! زیرا اگر سایت شما فعال نباشد، گوگل کمتر آن را می‌خزد و این ممکن است بر رتبه‌بندی شما تأثیر منفی بگذارد. اما فقط به خاطر پست کردن پست نکنید. مطمئن شوید که هر چیزی که پست می‌کنید محتوای باکیفیت است: مقاله‌های آموزنده و خوش‌نویسی که خوانندگان را سرگرم می‌کند و با هدف جستجوی آنها مطابقت دارد.

اگر در ارسال پست به طور منظم مشکل دارید، ممکن است ایده خوبی باشد که یک تقویم سرمقاله برای وبلاگ خود ایجاد کنید. این به شما امکان می دهد فرآیند را به گونه ای ساختار دهید که متناسب با شما و تیم شما باشد. همچنین ایده خوبی است که پست های وبلاگ قدیمی خود را هر چند وقت یکبار به روز کنید تا از کهنه شدن آنها جلوگیری کنید.

10. از افزونه Yoast SEO ما استفاده کنید

ابزار تجزیه و تحلیل در افزونه Yoast SEO ما به شما کمک می کند تا پست های وبلاگ خوانا و سئو پسند بنویسید. با انتخاب مهم ترین عبارت جستجویی که می خواهید افراد این صفحه خاص را برای آن پیدا کنند، شروع کنید. این عبارت کلیدی تمرکز شما خواهد بود. بعد از اینکه این مورد را پر کردید، افزونه ما انواع بررسی ها را انجام می دهد تا ببیند آیا پست شما بهینه شده است یا هنوز نیاز به بهبود دارد. مانند:

 • افزونه ما پست شما را بررسی می کند تا ببیند آیا از عبارت کلیدی در مکان های مناسب مانند کپی، عنوان SEO، توضیحات متا، متن جایگزین و URL استفاده کرده اید یا خیر. Yoast SEO Premium همچنین اشکال مختلف کلمات کلیدی شما را تشخیص می دهد.
 • این به شما پیشنهادهایی برای عبارات کلیدی مرتبط می دهد که می توانید برای افزایش کیفیت و ارتباط محتوای خود اضافه کنید.
 • خوانایی متن شما را بررسی می کند: آیا جملات یا پاراگراف های شما خیلی طولانی هستند؟ آیا از کلمات انتقالی استفاده می کنید؟
 • پیوندهای داخلی و خارجی مقاله شما را بررسی می کند. Yoast SEO Premium حتی پیشنهادهایی برای پیوند به مقالات مرتبط در سایت شما ارائه می دهد.
 • این محاسبه می کند که چند بار از عبارت کلیدی خود در طول متن خود استفاده می کنید: کافی نیست یا اغلب؟ هنگامی که Premium دارید، بررسی می کند که آیا عبارت کلیدی خود را به طور مساوی در سراسر پست خود توزیع کرده اید یا خیر.
 • بررسی می‌کند که آیا از کلمات یا عبارات بالقوه غیرشامل استفاده کرده‌اید، بنابراین می‌توانید محتوای خود را برای همه مرتبط کنید.
 • همچنین بررسی می کند که آیا صفحات دیگر در وب سایت شما از همان کلمه کلیدی تمرکز استفاده می کنند تا از رقابت شما با خودتان جلوگیری کند.

اگر یک پست وبلاگ نسبتاً سئو پسند بنویسید (بر اساس جنبه هایی که در بالا توضیح داده شد) این افزونه با چراغ سبز نشان می دهد. پست ها و صفحات با چراغ سبز به شما کمک می کنند تا رتبه صفحات وب سایت خود را بهبود بخشید.

یک مثال

خوب است به یاد داشته باشید که برای خوب بودن نمره کلی سئوی شما، لازم نیست هر چراغ سبز باشد. به عنوان مثال، اینها نتایج این پست وبلاگ هستند. همانطور که می بینید، یک چراغ سبز کلی برای عبارت کلیدی فوکوس “پست وبلاگ مناسب سئو” دارد:

نتایج تجزیه و تحلیل Yoast SEO نوار کناری نشان دهنده گلوله ها
نتایج تجزیه و تحلیل همانطور که در نوار کناری Yoast SEO نشان داده شده است

نوعی روش جالب برای دریافت بازخورد در مورد محتوای خود، درست است؟ هنگامی که از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید، این بازخورد را در نوار کناری Yoast SEO در کنار پست خود و در کادر متا Yoast در زیر پست خود (در حین ویرایش) خواهید یافت. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمام جنبه هایی هستید که این ابزار تجزیه و تحلیل به آنها نگاه می کند، مقاله ما را در مورد نحوه استفاده از ابزار تحلیل محتوای Yoast SEO بخوانید.

نتیجه

روزهایی که چند ترفند سئو برای کسب رتبه خوب وب سایت شما در گوگل کافی بود، مدت هاست گذشته است. امروزه محتوای با کیفیت پادشاه است. و محتوای خوب همچنین منجر به لینک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها، توییت‌ها و بازدیدکنندگان بیشتر به وب‌سایت شما می‌شود. البته، همیشه کارهای دیگری وجود دارد که می توانید برای به حداکثر رساندن سئو دوستانه پست خود انجام دهید، اما مهمترین چیز این است که فقط پست های بسیار بسیار خوب بنویسید! هنوز مطمئن نیستید که پست وبلاگ شما آماده انتشار است؟ به این چک لیست برای پست وبلاگ خود نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که خوب هستید!

بیشتر بخوانید: کپی رایتینگ سئو: راهنمای نهایی »

]
منبع: https://yoast.com/seo-friendly-blog-post/