چرا و چگونه پاراگراف های کوتاه تر بنویسیم • Yoast

چرا و چگونه پاراگراف های کوتاه تر بنویسیم • Yoast

بررسی طول پاراگراف در Yoast SEO (برای وردپرس یا Shopify) به شما می‌گوید که پاراگراف‌های کوتاه‌تر را زمانی که خیلی طولانی هستند بنویسید. اما چرا این مهم است؟ یک پاراگراف خوب اصلاً چه شکلی است؟ و در آخر، چه کاری باید انجام دهید تا پاراگراف های خود را مختصر نگه دارید؟ بیایید کاوش کنیم!

چرا پاراگراف های شما نباید خیلی طولانی باشند

پاراگراف های با اندازه مناسب نقش مهمی در خواندن متن شما دارند. دیوارهای بزرگ متن برای خواندن خیلی خوب نیستند و خوانندگان را می ترسانند. فقط تصور کنید که کل این مقاله یک پاراگراف بزرگ باشد! احتمالاً قبل از خواندن مقدمه صفحه را ترک می‌کردید.

پاراگراف ها همچنین متن شما را به تکه های کوچک و قابل فهم تقسیم می کنند. این به خوانندگان شما آرامش می‌دهد، زیرا هر بار که پاراگراف را پایان می‌دهید، به خوانندگان این فرصت را می‌دهید که استراحت کنند و درباره آنچه که خوانده‌اند فکر کنند. این واقعا به مردم کمک می کند تا کل متن را درک کنند.

اسکن آسان

پاراگراف ها همچنین به خوانندگان کمک می کنند تا متن شما را راحت تر اسکن کنند. وقتی افراد در صفحه ای قرار می گیرند، به ندرت شروع به خواندن مقاله از ابتدا تا انتها می کنند. اول، آنها می خواهند ببینند که چه انتظاراتی می توانند داشته باشند. به همین دلیل است که مردم عموماً عناوین و اولین جملات هر پاراگراف را قبل از شروع خواندن اسکن می کنند. بنابراین، اگر متن خود را به پاراگراف هایی تقسیم کنید که منعکس کننده موضوعاتی است که شما به آن می پردازید، مردم به سرعت درک خوبی از موضوع مقاله شما پیدا می کنند.

یک پاراگراف خوب چگونه است؟

یک پاراگراف خوب اطلاعاتی را در مورد یکی از جنبه های کاملاً تعریف شده موضوعی که در مقاله خود درباره آن بحث می کنید، ارائه می دهد. به عنوان مثال دو پاراگراف زیر عنوان قبلی در این مقاله را در نظر بگیرید. آنها به این موضوع می پردازند که چرا پاراگراف ها اسکن متن شما را آسان می کنند. علاوه بر این، تمرین خوبی است که پاراگراف های خود را با یک جمله اصلی که محتوای پاراگراف را خلاصه می کند، شروع کنید. این به خوانندگان کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا یک پاراگراف برای خواندن جالب است یا خیر.

طول پاراگراف شما چقدر باید باشد؟

این بستگی به زمینه دارد، اما یک پاراگراف معمولاً باید بیش از دو جمله و کمتر از 200 کلمه باشد. درک هر چیزی بیش از 200 کلمه برای اکثر خوانندگان دشوار است، به این معنی که بهتر است آن را به زیر پاراگراف های مختلف تقسیم کنید.

و دست کم نگیرید که خواندن پاراگراف های طولانی چقدر دشوار است! مطمئناً، خوانندگان با تجربه یا ماهرتر تمایل به بخشش بیشتری دارند. اما این بدان معنا نیست که متن شما از پاراگراف های کوتاه تر سود نمی برد. به هر حال، ارائه اطلاعات پیچیده به شکلی در دسترس هنر است، نه یک نقص.

بررسی طول پاراگراف Yoast SEO چه می کند؟

ارزیابی طول پاراگراف طول پاراگراف های شما را بررسی می کند. ما به شما توصیه می کنیم که طول پاراگراف های خود را کمتر از 150 کلمه نگه دارید. اگر این کار را انجام دهید، چراغ سبز خواهید گرفت. اگر پاراگراف های شما بیش از 150 اما کمتر از 200 کلمه داشته باشند، نور نارنجی دریافت خواهید کرد. و اگر بیش از 200 کلمه باشد، چراغ راهنمایی شما قرمز می شود.

در مورد نور نارنجی یا قرمز چه باید کرد؟ آیا برای انتقال یک پیام باید از کلمات کمتری استفاده کنید؟ آیا باید کل جملات را خط بکشید؟ در بیشتر موارد، پاسخ منفی است. حذف تصادفی جملات به جای بهبود متن به متن شما آسیب می رساند. بهتر است نگاهی به ساختار متن خود بیندازید. بیایید توضیح دهیم!

عکس صفحه نمایش بررسی طول پاراگراف گلوله بازخورد
بررسی یک چراغ قرمز و بازخورد مربوطه را نشان می دهد. اگر روی دکمه چشم کلیک کنید، پاراگرافی که نیاز به بهبود دارد برجسته می شود.

چگونه پاراگراف های خود را کوتاه و واضح نگه دارید

اگر در محدود کردن طول پاراگراف های خود مشکل دارید، به کل متن نگاهی بیندازید. سعی کنید موضوعات اصلی و جنبه های فردی را که در حال گفتگو هستید یادداشت کنید. بیایید ساختار سرفصل و پاراگراف این پست را به عنوان مثال تجزیه کنیم:

 1. چرا پاراگراف های شما نباید خیلی طولانی باشند
  • پاراگراف های طولانی برای خوانایی بد هستند
  • اسکن آسان
   • پاراگراف های طولانی اسکن یک متن را دشوار می کند
 2. یک پاراگراف خوب چگونه است؟
  • یک پاراگراف به یک جنبه خاص از موضوع می پردازد
  • پاراگراف ها با یک جمله اصلی شروع می شوند
 3. طول پاراگراف شما چقدر باید باشد؟
  • یک پاراگراف خوب بیش از دو جمله و کمتر از 200 کلمه دارد
 4. بررسی طول پاراگراف چه کاری انجام می دهد؟
  • چک و معیارهای بازخورد آن را شرح می دهد
 5. چگونه پاراگراف های خود را کوتاه و واضح نگه دارید
  • به کل متن نگاه کنید
  • مثال
  • تجزیه و تحلیل نمونه
 6. نتیجه

همانطور که می بینید، اکنون متن به طور منظم به بخش های مختلف تقسیم شده است. احتمالاً ایده خوبی است که قبل از نوشتن مقاله خود این کار را انجام دهید. اگر متوجه شدید که یک جنبه خاص فضای بیشتری از آنچه انتظار داشتید اشغال می کند، فقط در نظر بگیرید که آیا می توانید آن را به دو جنبه جداگانه تقسیم کنید. این تقریبا همیشه امکان پذیر است. اگر اینطور نیست، می توانید با یک پاراگراف طولانی اینجا و آنجا خلاص شوید.

آیا می خواهید در مورد طول پاراگراف بیشتر بدانید؟ دوره کپی رایتینگ سئو ما همه چیز مربوط به نوشتن پست های عالی را توضیح می دهد. با Yoast SEO Premium می توانید به این دوره و سایر دوره های سئوی ما دسترسی پیدا کنید.

نتیجه

بررسی طول پاراگراف Yoast SEO به شما هشدار می دهد که پاراگراف های خیلی طولانی را بنویسید. زیرا پاراگراف های طولانی خواندن و اسکن متن شما را برای خوانندگان سخت تر می کند. پاراگراف های خوب یک جنبه واحد و کاملاً تعریف شده از موضوع مورد بحث را مورد بحث قرار می دهند. آنها با یک جمله اصلی شروع می شوند و به طور کلی نباید از 200 کلمه تجاوز کنند. اگر تمایل به محدود کردن طول پاراگراف های خود دارید، مقاله خود را به یک نمای شماتیک تقسیم کنید. سپس، در نظر بگیرید که آیا می‌توانید پاراگراف‌های بزرگ‌تر را به پاراگراف‌های کوتاه‌تر تقسیم کنید. موفق باشید!

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل کپی رایتینگ سئو »

به یک سری حرفه ای Yoast SEO تبدیل شوید

]
منبع: https://yoast.com/paragraph-length-check/