منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان وب (ژوئن 2024)

AstroWind template screenshot

دوباره زمان به اشتراک گذاری منابع، ابزارها و کتابخانه های جدید با توسعه دهندگان وب دیگر فرا رسیده است.

PHP دوباره محبوبیت پیدا کرده است و بار دیگر بحث های متعددی را برانگیخته است. برخلاف ده سال پیش، PHP با ویژگی های جدید و اکوسیستم در حال گسترش به طور قابل توجهی رشد کرده است. این نسخه دارای چندین کتابخانه و ابزار PHP، در کنار کتابخانه ها و چارچوب های مختلف جاوا اسکریپت است که این دو زبان را به یکدیگر متصل می کند.

بدون مقدمه بیشتر وارد جزئیات می شویم.

منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان وب (مه 2024)

منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان وب (مه 2024)

اکنون زمان آن فرا رسیده است که برخی از ابزارها، کتابخانه ها و چارچوب ها را برای دوستان توسعه دهنده وب خود بررسی کنیم. این… ادامه مطلب

AstronWind

AstroWind یک قالب رایگان و منبع باز برای ساخت وب سایت با Astro و Tailwind CSS است. از حالت تاریک، RTL پشتیبانی می‌کند و شامل یک وبلاگ با MDX، دسته‌ها، برچسب‌ها، اشتراک‌گذاری اجتماعی و یک فید RSS خودکار است. علاوه بر این، بهینه سازی تصویر، تولید نقشه سایت، تگ های Open Graph و ادغام با Google Analytics را ارائه می دهد که راه اندازی وب سایت شما را آسان و سریع می کند.

اسکرین شات قالب AstroWind

دری

دری یک کتابخانه کمکی محبوب برای react-three-fiber است که یک رندر React برای Three.js است. این مؤلفه‌ها را برای کارهای رایج مانند بارگذاری مدل‌ها، ایجاد کنترل‌ها، مدیریت تعاملات، تنظیم روشنایی و سایر ابزارها فراهم می‌کند. یک کتابخانه عالی که به سادگی می تواند صحنه های سه بعدی را در وب سایت شما ایجاد کند.

آرم کتابخانه Drei

33 مفهوم جاوا اسکریپت

لیستی از 33 مفهوم اساسی برای توسعه دهندگان جاوا اسکریپت. این فهرست جامعی از مفاهیم جاوا اسکریپت را ارائه می دهد که برای کمک به درک بهتر زبان ضروری هستند. این شامل توضیحات و منابع برای هر مفهوم و اصول است، که آن را به یک مرجع ارزشمند تبدیل می کند، چه مبتدی باشید و چه توسعه دهندگان با تجربه.

33 لوگوی مفاهیم جاوا اسکریپت

پلاگین WP Starter

پلاگین WP Starter یک کیت شروع طراحی شده است که به توسعه دهندگان وردپرس کمک می کند تا به راحتی افزونه های مدرن و منظمی ایجاد کنند. این روش‌های مدرن PHP مانند استفاده از فضاهای نام، Composer و autoloader را ترویج می‌کند. این کیت شامل یک پایه ساختاریافته با ساختار پوشه از پیش تعریف شده، کد boilerplate و ابزارهای از پیش پیکربندی شده مانند RectorPHP و Webpack است.

لوگوی پلاگین WP Starter

بهترین روش های لاراول

این فهرست جامع از بهترین روش‌ها برای توسعه برنامه‌ها با لاراول به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا برنامه‌های Laravel تمیز و قابل نگهداری را با پیروی از استانداردهای صنعت بنویسند. موضوعات مختلفی مانند ساختار برنامه، تنظیمات، ORM Eloquent، تست و امنیت را پوشش می دهد. یک منبع عالی برای توسعه دهندگان مبتدی و با تجربه برای بهبود مهارت های خود در ساخت برنامه های کاربردی با کیفیت بالا.

لوگوی Laravel Best Practices

کرم شب تاب III

کرم شب تاب III یک مدیر مالی شخصی رایگان و منبع باز است که به شما کمک می کند امور مالی خود را به طور موثر مدیریت کنید. این دستگاه که بر روی لاراول ساخته شده است، دارای یک سیستم حسابداری دوبار است که به شما امکان می دهد به راحتی تراکنش های خود را با ارزهای مختلف وارد کرده و سازماندهی کنید. یک برنامه مالی قوی چه برای کسب و کار خودتان یا برای ساختن برای مشتریان شما.

لوگوی Firefly III

پردازش تصویر PHP

تصویر مداخله یک کتابخانه PHP است که برای آسان کردن پردازش تصویر طراحی شده است. این یک API یکپارچه برای کتابخانه GD یا Imagick برای کار با کارهای رایج مانند ایجاد، ویرایش و نوشتن تصاویر فراهم می کند. همچنین از تصاویر متحرک پشتیبانی می کند، چارچوب-آگنوستیک است، و با استانداردهای PSR-12 مطابقت دارد، که باعث می شود آن را همه کاره و آسان در هر پروژه PHP ادغام کنید.

آرم تصویر مداخله

نلمیو

آلیس کتابخانه ای است که به شما کمک می کند تا حجم زیادی از داده های جعلی را برای توسعه یا آزمایش پروژه خود ایجاد کنید. با پشتیبانی FakerPHP، داده های پیچیده و محدود تولید می کند و شما می توانید انتخاب کنید که از Yaml یا PHP برای تولید داده استفاده کنید. این امر باعث می‌شود تیم شما به راحتی وسایل را در صورت نیاز تغییر دهد و تضمین می‌کند که همه می‌توانند به سرعت و کارآمد داده‌های واقعی را برای موارد استفاده مختلف در آزمایش‌های شما تنظیم کنند.

لوگوی Nelmio Alice

روان

PsySH یک دیباگر تعاملی و REPL (Read-Eval-Print Loop) برای PHP است. این به شما امکان می دهد کدهای PHP را در زمان واقعی اجرا کنید، اشیاء را بررسی کنید، توابع آزمایش کنید و مستقیماً از خط فرمان اشکال زدایی کنید. دارای ویژگی هایی مانند تکمیل کد، بازخورد فوری و تاریخچه فرمان است. این با چارچوب‌ها و کتابخانه‌های مدرن PHP سازگار است و توسعه و اشکال‌زدایی برنامه‌های PHP را آسان‌تر می‌کند.

لوگوی PsySH

Hyperf

Hyperf یک چارچوب PHP با کارایی بالا برای ساخت برنامه های کاربردی وب، میکروسرویس ها و API ها است. از Coroutines برای مدیریت کارآمد بسیاری از اتصالات استفاده می کند. ویژگی هایی مانند تزریق وابستگی، مسیریابی مبتنی بر حاشیه نویسی و برنامه نویسی ناهمزمان را ارائه می دهد. این برنامه برای استفاده از آخرین ویژگی های PHP ساخته شده است، و آن را به انتخابی عالی برای ایجاد برنامه های سریع و مقیاس پذیر با PHP تبدیل می کند.

لوگوی Hyperf

شل کردن

شل کردن یک کتابخانه PHP است که رشته ها را با پشتیبانی از بیش از 30 زبان به اسلاگ های سازگار با URL تبدیل می کند. این سبک وزن است، هیچ وابستگی خارجی ندارد و با PHP8 و بالاتر سازگار است. همچنین با فریم‌ورک‌هایی مانند Symfony، Laravel، Twig و سایرین ادغام می‌شود و ایجاد URLهای تمیز و سئو پسند برای برنامه‌های وب شما را آسان می‌کند.

لوگوی Slugify

MingleJS

MingleJS کتابخانه ای است که به شما امکان می دهد لاراول Livewire را با اجزای React یا Vue در یک برنامه لاراول ترکیب کنید. Livewire به شما امکان می دهد با استفاده از کد سمت سرور، رابط های پویا بسازید، و با MingleJS، می توانید به طور یکپارچه اجزای React یا Vue را در پروژه های Livewire خود ادغام کنید. این به شما انعطاف پذیری می دهد تا از بهترین ویژگی های فریمورک سمت سرور و کلاینت استفاده کنید.

لوگوی MingleJS

خفن تر

خفن تر ابزاری است که عمدا کد شما را نامرتب نشان می دهد. بر خلاف ابزارهایی که هدفشان منظم بودن مانند Prettier است، Shittier تورفتگی را تصادفی می کند، پوشش را با هم مخلوط می کند و فاصله را به هم می زند. احتمالاً از آن در تولید استفاده نخواهید کرد، دانستن ابزاری برای سرگرمی خوب است و احتمالاً برای انجام دمو و آزمایش در برخی شرایط خوب است.

اسکرین شات ابزار شیتیتر

ارکیده لاراول

ارکیده لاراول یک ابزار قدرتمند برای ایجاد پنل های مدیریتی است. این نرم‌افزار با انواع مولفه‌های رابط کاربری قابل تنظیم مانند ورودی‌های فرم و شبکه‌های داده ارائه می‌شود، که ساخت و گسترش ویژگی‌های برنامه شما را بدون صرف زمان برای کارهای تکراری آسان می‌کند.

لوگوی لاراول ارکیده

VSCode Blade Formatter

vscode-blade-formater یک پسوند VSCode است که فایل های Blade را با یک سبک خاص فرمت می کند. به طور خودکار نشانه گذاری را در داخل دستورالعمل ها فرو می کند، فاصله را به نشانگرهای قالب Blade اضافه می کند و از ویژگی های PHP 8 و قالب بندی PSR-2 پشتیبانی می کند. همچنین کلاس های Tailwind CSS را بر اساس شما مرتب می کند tailwind.config.js. یک افزونه عالی VSCode برای تمیز و سازگار کردن کدهای Blade شما.

لوگوی VSCode Blade Formatter

TwillCMS

تویل یک CMS منبع باز برای لاراول است که ساخت پنل های مدیریت سفارشی را ساده می کند. دارای یک رابط کاربر پسند، مدیریت محتوای انعطاف پذیر، قابلیت کشیدن و رها کردن، مدیریت رسانه، فرم های قابل تنظیم و پشتیبانی چند زبانه است. Twill به طور یکپارچه با لاراول ادغام می شود و ایجاد و نگهداری کارآمد وب سایت های غنی از محتوا را برای توسعه دهندگان آسان می کند.

لوگوی Twill CMS

باشونیت

باشونیت یک کتابخانه آزمایشی ساده و مدرن برای اسکریپت های Bash برای اطمینان از کارکرد قابل اعتماد اسکریپت های شما است. این برنامه با یک API بصری، مستندات واضح ارائه می شود، و ایجاد و مدیریت تست ها را ساده می کند، مهم نیست اسکریپت Bash شما چقدر بزرگ یا پیچیده باشد.

آرم باشونیت

Pixelfed

Pixelfed یک پلتفرم رسانه اجتماعی منبع باز است که بر اشتراک گذاری عکس تمرکز دارد. طراحی شده است تا جایگزینی برای اینستاگرام با رویکرد غیرمتمرکز باشد که در آن کاربران می توانند نمونه های خود را میزبانی کنند و همچنان با دیگران در سراسر شبکه تعامل داشته باشند. یک برنامه عالی، اگر مشتری شما از شما می خواهد یک رسانه اجتماعی ایجاد کنید.

لوگوی Pixelfed

SkeletonDev

اسکلت یک جعبه ابزار برای ایجاد رابط کاربری وب قابل دسترسی با Svelte و Tailwind CSS است. از ویژگی‌های داخلی Svelte و SvelteKit مانند کامپوننت‌ها، فروشگاه‌ها و اکشن‌ها استفاده می‌کند. و با Tailwind CSS می‌توانید به راحتی اجزای سبک را با کلاس‌های کاربردی Tailwind سفارشی کنید. یک برنامه کلی عالی با .

آرم جعبه ابزار اسکلت

SVGViewer

SVGViewer یک برنامه وب همه جانبه برای SVG است. می توانید از آن برای مشاهده SVG یا بهینه سازی آنها استفاده کنید. علاوه بر این، تبدیل به فرمت های مختلفی مانند React، React Native، PNG و Data URI را ارائه می دهد. این یک ابزار عالی برای مدیریت و تبدیل SVGها برای مطابقت با نیازهای مختلف شما است.

اسکرین شات برنامه SVGViewer

منبع: https://www.hongkiat.com/blog/designers-developers-monthly-06-2024/