منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان وب (مه 2024)

Deno code examples

اکنون زمان آن فرا رسیده است که برخی از ابزارها، کتابخانه ها و چارچوب ها را برای دوستان توسعه دهنده وب خود بررسی کنیم. مجموعه این ماه دارای یک سری چیزهای خوب است، از کتابخانه های جاوا اسکریپت جالب گرفته تا ابزارهای مفید برای نسخه های GitHub، و حتی یک نسخه DIY از Heroku که می توانید خودتان میزبان آن باشید.

بیایید شیرجه بزنیم و ببینیم چه چیزی در لیست است!

منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان وب (آوریل 2024)

منابع تازه برای طراحان و توسعه دهندگان وب (آوریل 2024)

زمان نسخه دیگری از مجموعه ابزارها و منابع جدید ما برای طراحان و… ادامه مطلب

نمونه های دنو

Deno با مثال نمونه‌های کد عملی را برای استفاده از Deno از کارهای اولیه تا پیشرفته، مانند تنظیم سرورهای HTTP، مدیریت JSON، پردازش فرم‌ها و رندر سمت سرور با JSX ارائه می‌کند. هر مثال شامل کدهای واضح و اجرایی است که به شما کمک می کند تا با Deno سرعت خود را افزایش دهید.

نمونه کدهای Deno

شروع جامد

SolidStart فریم ورک شروع رسمی SolidJS است. این قالب ها را برای راه اندازی سریع برنامه های جدید با گزینه هایی مانند رندر سمت سرور داخلی، پشتیبانی TypeScript، Vite، Nitro و Router ارائه می دهد. ساخت و اجرای سایت با SolidJS را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند.

فریمورک SolidJS

UseMods

UseMods مجموعه ای از توابع کاربردی را برای جاوا اسکریپت ارائه می دهد. این شامل توابع برای کارهای رایج مانند formatNumber برای ایجاد اعداد با فرمت کاربر پسند، sum برای محاسبه آرایه اعداد، average برای پیدا کردن میانگین یک آرایه این به طور کلی یک کتابخانه مفید برای کمک به شما در انجام وظایف و عملکردهای کوچک مختلف است که برای ساختن کارآمد برنامه‌های وب مدرن، خواه در قسمت جلویی یا SSR باشد.

توابع ابزار جاوا اسکریپت

FilamentPHP Fabricator

سازنده یک پلاگین FilamentPHP است که به شما کمک می‌کند طرح‌بندی صفحه‌ای پویا و مبتنی بر بلوک را در برنامه‌های Filament خود ایجاد کنید. این به شما اجازه می دهد تا به راحتی بلوک های محتوا را از طریق یک رابط کاربر پسند ایجاد و مدیریت کنید و ساخت صفحات پیچیده یا طرح بندی را بدون نیاز به مهارت های فنی گسترده آسان می کند.

ویرایشگر بلوک FilamentPHP

LM Studio

LM Studio یک برنامه دسکتاپ برای اجرای مدل های زبان بزرگ (LLM) مانند Llama، MPT و StarCoder به صورت محلی در رایانه شما است. از برخی وظایف متداول هوش مصنوعی مانند جاسازی متن و تکمیل سمت سرور پشتیبانی می کند. کاربر پسند است، روی ویندوز، macOS و لینوکس کار می کند. این یک برنامه مناسب برای کسانی است که برای حفظ حریم خصوصی بهتر نیاز به کار آفلاین دارند. توجه داشته باشید که کامپیوتر شما برای اجرای موثر این برنامه به مقدار زیادی رم و یک CPU سریع نیاز دارد.

رابط نرم افزار LM Studio

MUI-X

MUI X شامل مجموعه ای از اجزای پیشرفته React مانند DataGrid، نمودارها و انتخابگرهای تاریخ و زمان است. با گزینه هایی مانند مرتب سازی، فیلتر کردن، و حتی به شما امکان می دهد موارد را به اکسل صادر کنید، به شما کمک می کند تا بسیاری از داده ها را سازماندهی و نمایش دهید. یک کتابخانه عالی برای ساخت برنامه های پیچیده مبتنی بر داده.

اجزای پیشرفته MUI X

جعبه تایپ

TypeBox کتابخانه ای است که به شما امکان می دهد طرحواره های JSON را برای بررسی نوع TypeScript و اعتبارسنجی زمان اجرا، مانند اعتبارسنجی داده ها در سرویس های REST و RPC ایجاد کنید. این تضمین می کند که ساختارهای داده شما از انواع تعریف شده در طول توسعه و تولید پیروی می کند.

طرح واره TypeBox JSON

انتشار اکشن Github

یک اکشن GitHub برای مدیریت نسخه‌ها در Github. این برنامه روی محیط‌های لینوکس، ویندوز و macOS اجرا می‌شود و به شما امکان می‌دهد به راحتی گزینه‌های مختلف را برای نسخه خود پیکربندی کنید، مانند آپلود فایل‌ها، افزودن یادداشت‌های انتشار و موارد دیگر. این Action خودکار کردن فرآیندهای انتشار نرم افزار شما را آسان تر می کند.

اکشن GitHub برای انتشار

Nest.js Boilerplate

NestJS Boilerplate شامل ویژگی هایی مانند احراز هویت، ادغام پایگاه داده با TypeORM و Mongoose با پشتیبانی از PostgreSQL و MongoDB، قابلیت ارسال پستی و i18n خارج از جعبه است. این برنامه برای ساده‌سازی توسعه پروژه‌های معمولی NestJS با ارائه یک راه‌اندازی آماده برای استفاده با قابلیت‌های رایج طراحی شده است تا بتوانید برنامه خود را به سرعت راه‌اندازی و اجرا کنید.

راه اندازی پروژه NestJS

طبقه بندی

طبقه بندی نمونه ای از یک برنامه کاربردی با Next.js است. جدید را شامل می شود /app دایرکتوری، مسیریابی پیشرفته با طرح‌بندی‌ها و طرح‌بندی‌های تودرتو، واکشی داده‌ها، و کش کردن. این راه‌اندازی قابلیت‌ها و ساختار جدید Next.js را نشان می‌دهد و اگر به دنبال یادگیری و پیاده‌سازی این ویژگی‌ها در پروژه‌های خود هستید، منبع خوبی است.

مسیریابی پیشرفته Next.js

عنصر زمان نسبی

این عنصر زمان نسبی یک کامپوننت وب است که توسط تیم Github ساخته شده است. این یک ارتقاء به استاندارد است time برچسب زدن تاریخ ها را به صورت زمان محلی یا نسبی نشان می دهد تا کاربران آن را در قالب و منطقه زمانی خود ببینند. اگر جاوا اسکریپت خاموش باشد، تاریخ اصلی همچنان نشان داده می شود. این ابزار مطمئن می شود که تاریخ ها برای همه مناسب است.

جزء زمان نسبی Github

داکو

داکو یک جایگزین رایگان و منبع باز برای Heroku برای مدیریت برنامه ها است. می توانید آن را روی هر سخت افزاری نصب کنید و از ارائه دهندگان ابری ارزان برای صرفه جویی در هزینه استفاده کنید. شما به سادگی می توانید برنامه ها را با استفاده از Git به آن فشار دهید، و آنها دقیقاً مانند Heroku، اما روی سرور خودتان اجرا می شوند.

مدیریت سرور Dokku

خنک کردن

خنک کردن یک جایگزین خود میزبان برای Heroku، Netlify و Vercel است. این برنامه با بسیاری از زبان های برنامه نویسی کار می کند و به شما امکان می دهد برنامه های مختلف را روی هر سروری مانند VPS، Raspberry Pi یا سرویس های ابری مانند EC2 و DigitalOcean راه اندازی کنید. راه اندازی خودکار گواهینامه SSL و ادغام Git را با هر دو پلتفرم میزبان و خود میزبان از جمله GitHub، GitLab، Bitbucket و Gitea ارائه می دهد. این امر استقرار برنامه های شما را ساده می کند و در عین حال کنترل بیشتری بر زیرساخت به شما می دهد.

پلت فرم استقرار Coolify

Biome

Biome یک ابزار مفید برای پروژه های وب است. این دارای یک قالب‌کننده و لاینتر سریع برای جاوا اسکریپت، نوع اسکریپت، JSX، JSON است و از 97 درصد ویژگی‌های زیباتر پشتیبانی می‌کند. شما به راحتی می توانید آن را با VSCode ادغام کنید تا آن را قادر به قالب بندی و پرده زدن کد شما در زمان واقعی هنگام نوشتن کنید و به شما در بهبود کیفیت کد کمک می کند.

فرمت کننده کد بیوم و لینتر

GTS

ساخته شده توسط تیم Google، GTS مجموعه ای از ابزارها برای پروژه های TypeScript است. این یک راهنمای سبک، فرم‌دهنده و تصحیح‌کننده را در یک بسته ارائه می‌کند. شما نیازی به نگرانی در مورد تنظیمات ندارید. فقط آن را در پروژه خود نصب کنید و اجرا کنید gts fixو کد شما تمیز و مرتب خواهد بود. این به شما کمک می کند تا اشتباهات را زودتر تشخیص دهید و در زمان بررسی کد صرفه جویی کنید.

سبک تایپ اسکریپت گوگل

LunarPHP

LunarPHP یک بسته منبع باز است که با لاراول برای ساخت یک پلت فرم تجارت الکترونیک بدون سر ساخته شده است. این شامل تمام ابزارهایی است که برای مدیریت فروشگاه خود نیاز دارید، از کاتالوگ گرفته تا مشتریان و سفارشات، در یک منطقه مدیریتی شیک و قابل تنظیم که با لاراول لایو وایر ساخته شده است.

پلتفرم تجارت الکترونیک LunarPHP

ArkUI

ArkUI کتابخانه ای برای ایجاد اجزای رابط کاربری قابل تنظیم و در دسترس است. این برای کار با فریمورک های مختلف جاوا اسکریپت طراحی شده است، بنابراین می توانید از آن با React.js، Vue یا Solid استفاده کنید. علاوه بر این، همه اجزا بدون استایل شروع می شوند، بنابراین می توانید آنها را کاملاً با طراحی خود مطابقت دهید.

اجزای رابط کاربری قابل تنظیم ArkUI

کتاب آشپزی OpenAI

کتاب آشپزی OpenAI کد نمونه و راهنماهایی را برای استفاده از OpenAI API برای کار بر روی برخی از وظایف رایج ارائه می دهد. بیشتر نمونه ها در پایتون هستند، اما این اصول می توانند برای هر زبانی اعمال شوند. می توانید آن را با استفاده از برخی از SDK های موجود مانند openai-node یا openai-php اعمال کنید.

کدهای نمونه OpenAI API

FrameworkX

چارچوب X برنامه نویسی ناهمزمان در PHP را آسان می کند. این یک چارچوب سریع و ساده است که برای ایجاد برنامه‌های کاربردی وب واکنش‌پذیر با پشتیبانی از اجرای غیر همگام و غیر مسدود طراحی شده است. شما می توانید آن را در هر جایی میزبانی کنید، حتی در هاست اشتراکی.

فریم ورک X برای PHP

UI Lib Picker

UI Lib Picker یک ابزار مفید برای کاربران Vue 3 و Nuxt 3 است. با ارائه یک نمای کلی از چارچوب‌های مختلف UI، فرآیند را ساده می‌کند و انتخاب مناسب با پروژه‌هایتان را برای شما آسان‌تر می‌کند. این شامل مجموعه های محبوبی مانند NuxtUI، PrimeVue، و Vuetify و غیره است.

ابزار مقایسه کتابخانه UI

منبع: https://www.hongkiat.com/blog/designers-developers-monthly-05-2024/