قصیده ای برای سلام دالی با مت مولنوگ

قصیده ای برای سلام دالی با مت مولنوگ

وردپرس بیش از 20 سال است که وجود دارد. بخشی از محبوبیت مداوم آن ناشی از گسترش پذیری آن است. یک توسعه دهنده ماهر می تواند سیستم مدیریت محتوا (CMS) را تقریباً هر کاری انجام دهد.

معماری پلاگین آن سبد خرید، فرم‌ها و گالری‌های عکس را تقویت می‌کند. هر چند این فقط نوک کوه یخ است. عملکرد طاقچه فراوان است، بنابراین جای تعجب نیست که در سهم بازار پیشتاز است.

اما بیایید یک قدم به عقب برگردیم. امکان استفاده از افزونه ها در وردپرس 1.2 به وجود آمد. آن روزها مفهوم جدیدی بود. این پروژه نیاز به آموزش توسعه دهندگان در مورد نحوه کار کردن داشت. برای تشویق آنها به ساختن و آزمایش. اما چگونه؟

خوب، سلام، دالی! یا اگر تشریفات بیشتری را ترجیح می دهید، سلام دالی.

این یکی از دو افزونه پیش فرض است که با هر نصب وردپرس ارائه می شود. شاید حذفش کنی شاید آن را در پوشه پلاگین خود غیرفعال کرده باشید. اما آیا از ریشه های آن به عنوان یک ابزار آموزشی اطلاع دارید؟

اگر نمی دانستید: “Hello Dolly” نیز آهنگی است که توسط لوئیس آرمسترانگ معروف شده است. افسانه جاز برای این پروژه مناسب بود. نسخه‌های وردپرس برای نوازندگان معروف نامگذاری شده‌اند. بنابراین، “Satchmo” در اینجا شکوه پیدا می کند. این افزونه یک خط تصادفی از متن آهنگ را در داشبورد وردپرس نشان می دهد.

دوست داشته باشید یا نه، سلام دالی (افزونه) هدفی دارد و اینجاست که بماند. من با کسی صحبت کردم که یکی دو چیز در مورد موضوع می داند.

چرا مت مولنوگ هنوز خجالت زده است؟

مت مولنوگ، یکی از بنیانگذاران وردپرس، از طرفداران بزرگ موسیقی جاز است. او همچنین Hello Dolly را توسعه داد. مت به اندازه کافی مهربان بود که با من یک سفر سریع به پایین خط حافظه داشته باشد.

علاوه بر به اشتراک گذاشتن یک آهنگ کلاسیک، الهام بخش ساخت Hello Dolly چه بود؟

مت مولنوگ: ما می‌خواستیم «Hello World» را که در ابتدای ورود بسیاری از مردم به برنامه‌نویسی قرار دارد، به اشتراک بگذاریم. ما احساس می‌کردیم که اکشن‌ها و قلاب‌ها یک الگوی جایگزین واقعاً خوب برای گسترش برنامه‌های کاربردی مبتنی بر شی هستند.

چرا همچنان بخشی از هر نصب جدید وردپرس است؟

MM: زیرا داشتن یک افزونه با هر نصب خوب است و خنده دار و عجیب است.

گنجاندن این افزونه منجر به بررسی های 1 ستاره شده است. آیا این شما را در شب بیدار نگه می دارد؟

مت مولنوگ: اصلا.

آیا زمانی را پیش بینی می کنید که افزونه ممکن است تکامل یابد؟ به عنوان مثال، بلوک Hello Dolly ممکن است مقدمه خوبی برای توسعه بلوک باشد.

مت مولنوگ: فکر می‌کنم اگر Hello Dolly می‌توانست مردم را به موسیقی جاز زنده که در نزدیکی آن‌ها اتفاق می‌افتد متصل کند، خیلی خوب بود.

با توجه به گزارش توسعه آن، Hello Dolly 16 سال است که وجود دارد و بیش از 700 هزار نصب فعال دارد. آیا این باعث می شود که به این فکر کنید که وردپرس چقدر پیشرفت کرده است؟

مت مولنوگ: این نشان می دهد که اگرچه Hello Dolly احمقانه و ساده است، تعداد بسیار قابل توجهی از مردم از کمی شادی و تصادفی که به روزشان وارد می کند قدردانی می کنند.

این فقط یک پلاگین نیست، بلکه نماد امید و اشتیاق یک نسل کامل است که در دو کلمه معروف‌ترین آواز توسط لوئیس آرمسترانگ خلاصه شده است: سلام، دالی.
– توضیحات افزونه Hello Dolly از WordPress.org

ارتباط زنده با روزهای اولیه وردپرس

سلام دالی از نظر ظاهری کمی احمقانه است. با این حال، همچنین نشان دهنده چیزی بزرگتر است.

اهمیت افزونه ها برای اکوسیستم وردپرس را در نظر بگیرید. CMS بدون ابزارهایی مانند WooCommerce یا Yoast SEO کجا خواهد بود؟ ده ها هزار پلاگین در دسترس ما چیست؟

هر توسعه دهنده ای باید از جایی شروع کند. ممکن است برخی از Hello Dolly برای اولین قدم در توسعه استفاده کرده باشند. و افرادی که علاقه مند به ساخت پلاگین هستند همچنان می توانند از کد آن به عنوان یک منبع استفاده کنند.

این افزونه نقشی هرچند کوچک در رشد وردپرس داشته است. قدری به آن مدیونیم. با گفتن اینکه…

دالی، هرگز دور نشو، قول بده، هرگز نخواهی رفت!

متشکرم از مت مولنوگ که با من چت کرد! مطالب بیشتری از مت را در وبلاگ او بیابید.


بالا

منبع: https://speckyboy.com/hello-dolly-matt-mullenweg/