داستان کوتاه داستان تاریخی

در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… همچنین در کتابراه هزاران کتاب رایگان نیز قابل دانلود است. اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است.

معنی حکایت شو خطر کن به همراه آرایه های ادبی و معنی کلمات

این رمان ترکیبی جذاب از سه سبک تاریخی، عاشقانه و روایت تاریخی معمایی است. اگر به هرکدام از این سبک‌ها در قالب داستان علاقه‌مند هستید، کتاب چشم‌هایش انتخاب مناسبی است. آنچه در مورد شخصیت دیلماج و سرگذشت تلخ او جالب‌توجه است، آشنا بودن از دید مخاطب است، گویی او را سال‌هاست می‌شناسیم. از ویژگی‌های جالب کتاب، شروع متفاوت آن است که باعث می‌شود تا پایان کتاب، مخاطب تصور کند که داستان تماما واقعی است. یک عنصر اساسی داستان تاریخی این است که در گذشته تنظیم شده و به شیوه ها ، شرایط اجتماعی و سایر جزئیات دوره تصویر شده توجه می کند.

  • سواران بسیاری به سوی هگمتانه روان بودند همه بر این باور که باید دست در دست یکدیگر کشوری یگانه را بنا نهند .
  • چشم تمام مردم شهررا درآورد و بسربازانش دستور داد از چشم ها هرم بسازند.
  • او با به پادشاهی رسیدن جنبش مزدک را سرکوب میکند و به اغتشاش مذهبی در ایران پایان میدهد.
  • او بعدها جاده مشابهی میسازد که مصر را به بابل پایتخت دیگر وصل میکندو همچنین حفر کردن آبراهه ای که دریای سرخ را به مدیترانه متصل میکرد و بعدها سوئز نام گرفت.
  • در آن مسجد کودکان درس می‌خواندند و وقت نان خوردن کودکان بود.

کولسون وایتهد یکی از محبوب‌ترین نویسندگان داستان‌های تاریخی آمریکایی است. والدین او صاحب یک شرکت استخدامی اجرایی هستند و او در مدرسه ترینیتی در منهتن تحصیل کرد. او در دانشگاه هاروارد تحصیل کرد و در سال 1991 فارغ‌التحصیل شد. او هنوز در شهر نیویورک زندگی می‌کند که بسیاری از آثار خود را از آنجا منتشر کرده است. شایان ذکر است که او در سال 2002 جایزه نابغه مک آرتور را دریافت کرد و از آن برای پیشبرد حرفه خود به عنوان نویسنده استفاده می‌کند. کن فولت یکی از بهترین نویسندگان داستان های تاریخی تمام دوران بود.

داستانی از کوروش

برخی از شخصیت‌های کتاب‌های داستانی تاریخی ممکن است تخیلی باشند. با این حال، حوادثی که در کتاب رخ می‌دهد معمولاً از نظر تاریخی دقیق هستند. یک رمان‌نویس تاریخی باید تحقیقات زیادی انجام دهد تا مطمئن شود که حقایق را به درستی منتقل می‌کند.

او در تفلیس و قفقاز کشتار عظیمی به راه انداخت و هزاران گرجی را کشت و به بردگی گرفت. بدست وی تمام شاهزادگان افشاری کشته شدند بجز شاهرخ میرزا. رضاقلی میرزا را که بیست و نه ساله بود با هیجده نفر از اولاد بزرگ و کوچک که در کلات بودند را به فرمان علیقلی خان همانجا درکلات کشتند .

نادر شاه رو به باغبان کرد و گفت این است که تو باغبان شده‌ای و ایشان وزیر. میشیم.یعنی به خاطر کردار همسایه ها مان در طول تاریخ به ایرانیان،ازشان داریم قدر دانی می کنیم. فقط اونجایی که لباس زنونه تن بابک می کنن به عنوان توهین و اون مسئله ی تجاوز از دیدگاه فمنیستی چیز جالبی نی…

کتاب عطاری گمشده

داستان کوتاه داستان تاریخی