داستان الهام‎بخش رشد درخت بامبو وب سایت دکتر مهدی شامی زنجانی | سایت صدای ایران

داستان الهام‎بخش رشد درخت بامبو وب سایت دکتر مهدی شامی زنجانی | سایت صدای ایران

قارچی شدن گیاه از دلایل اصلی توقف رشد گیاه می باشد که برای برطرف کردن این مشکل توصیه می شود گیاه را در محلول قارچ کش قرار صدای ایران دهید. شاید در نگهداری از گل بامبو با برخی سوال مواجه شوید که در ادامه به متداول ترین سوالاتی که در مورد بامبو پرسیده می شود پاسخ داده ایم. این مشکل می تواند به خاطر پوسیدگی ریشه یا سرد بودن محیط گیاه رخ دهد. در صورتی که در فصل زمستان این مشکل پیش آمده است باید گیاه را به درون منزل و به محیط گرمتری انتقال دهید.

  • از قسمت پایین ساقه و بالای ریشه سه بند یا گره را در نظر گرفته و از اواسط گره چهارم به بعد ساقه مدنظر را جهت قلمه برش دهید.
  • در بالا آبپاشی با اسپری برای تامین رطوبت در عکس گل بامبو مشخص است.
  • به طور معمول ساقه ها بعد از گذشت یک ماه شروع به ریشه دوانی و بعد از دو ماه شروع به جوانه زنی می کنند.
  • در این مطلب از سایت گل گیفت با روش نگهداری گل بامبو در آب به طور کامل آشنا شدید.

زرد شدن بامبو ممکن است دلایل زیادی داشته باشد؛ کوددهی زیاد، کلر یا فلوراید زیاد در آب، نور بیش‌از‌حد خورشید یا حتی آسیب دیدن ساقه بامبو همگی از علل زرد شدن برگ‌های بامبو هستند. به‌این‌منظور بامبویی که ریشه‌اش پوسیده را از گلدان خارج کنید و آن را به گلدان جدیدی منتقل کنید که آب مقطر و سنگ در آن وجود دارد. سپس برگ‌های گیاه را بررسی کنید و تمام برگ‌هایی که کاملا یا بخشی از آن زرد شده را شناسایی کنید. این برگ‌ها را با دست یا با چاقویی تیز از گیاه جدا کنید و دور بریزید. حال یک یا دو قاشق غذاخوری پارافین را در مایکروویو آب کنید و با پارچه‌ای نخی و تمیز روی قسمت‌هایی که برگ‌ها را بریدید بکشید.

نور مناسب برای بامبو چیست ؟

دو ساقه بامبو در یک جهت و همانند یکدیگر رشد خواهند کرد و به بیان دیگر ساقه‌ها دیگر مستقیم رشد نمی‌کنند بلکه به شکل مایل رشد می‌کنند. چند ماه باید صبر کرد زیرا ساقه‌های بامبو بسیار کند رشد می‌کنند. وقتی قسمت مایل بامبود حدود 7-5 سانتیمتر رشد کرد آنقدر طول دارد تا بتواند قسمت میانی شکل قلب را بسازد. حالا وقت آن است تا با جابجایی دیواره‌های جعبه کاری کنیم تا نور از سمت مخالف به گیاه بتابد. این کار باعث می‌شود که ساقه‌ها به سمت نور رشد کنند و در واقع نوعی انحراف در مسیر ساقه ایجاد می‌شود.

تفاوت های بامبو خیزران و لاکی بامبو:

این باعث می‌شود که گل بامبو به سمت نور بچرخد و شکل پیچیده‌ای به خود بگیرد. این نوع بامبو برگ‌های سبز و تازه‌ای دارد که به صورت فراوان در سراسر گیاه رشد می‌کنند. برگ‌های سبز بامبو جذابیت زیادی دارند و توانایی زیباسازی فضاهای داخلی را دارند. این گونه بامبو برای تزئین اتاق‌ها، ادارات، محل کار و دیگر فضاهای داخلی مناسب است.

نور مناسب گل بامبو

همه ما هنگام تصور بامبو به یک گیاه بلند و بزرگ فکر میکنیم که تصویر آن را در انیمیشن ها و مستندات پاندا ها مشاهده کرده ایم؛ اما در ذهن برخی علاقه مندان گل وگیاه به یک بامبو کوچک و دارای پیچ خوردگی نقش میبندد! در واقع بامبویی که در فروشگاه ها موجود است با غذای پاندا ها متفاوت است و با خرید آن ها به هیچ وجه صدمه ای به تغذیه این حیوانات رو به انقراض وارد نمیشود. ریزوم را به صورت افقی در گلدانی قرار دهید که جوانه‌ها رو به بالا باشند. تعویض آب تضمین می‌کند که گیاه شما مواد مغذی مورد نیاز برای رشد را دریافت می‌کند. گیاه آپارتمانی بامبو با نام علمی Bambuseae جزو خانواده گندمیان و علوفه های غول پیکر می باشد و در کشور ما نیز به عنوان خیزران شناخته می شود. این گیاه زینتی در جهان به عنوان محصولی از چین شناخته شده است ولی این امر واقعیت ندارد و گیاه بومی آسیا نمی باشد.