از ChatGPT برای صادرات داده ها از پایگاه داده وردپرس استفاده کنید

از ChatGPT برای صادرات داده ها از پایگاه داده وردپرس استفاده کنید

بازیابی اطلاعات از یک سایت وردپرس می تواند یک کابوس باشد. داده های سایت می تواند در چندین مکان قرار داشته باشد. کشیدن از این منابع مختلف کار آسانی نیست.

وب‌سایت‌هایی که دارای تجارت الکترونیک یا عضویت هستند نمونه‌های برجسته‌ای هستند. هر افزونه ممکن است داده ها را در مکان دیگری ذخیره کند. برخی جداول پایگاه داده جداگانه ایجاد می کنند. برخی دیگر از محلی های پیش فرض وردپرس استفاده می کنند.

افزونه‌های صادراتی وجود دارند که در برخی – اما نه همه – شرایط کمک می‌کنند. برای مثال، ممکن است بتوانید سفارشات مشتری را صادر کنید. با این حال، گرفتن اطلاعات اضافی که مستقیماً به آن سفارش‌ها مربوط نمی‌شود ممکن است امکان‌پذیر نباشد.

نوشتن یک پرس و جو سفارشی گزینه دیگری است. اما شما باید راه خود را در مورد PHP و MySQL بدانید. همه تخصص این کار را ندارند.

هوش مصنوعی (AI) می تواند کمک کند. همانطور که من کشف کردم، ابزارهایی مانند ChatGPT می توانند کارهای کثیف را انجام دهند. این فرآیند را ساده کرد و در زمان زیادی صرفه جویی کرد. شاید عقلم را نیز نجات داد.

در اینجا نحوه استفاده از هوش مصنوعی برای دریافت آنچه از پایگاه داده وردپرس نیاز دارید، آورده شده است.

قبل از اینکه شروع کنیم

قبل از شروع باید به چند مورد اشاره کنیم:

 • از پایگاه داده سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید یا یک کپی محلی از سایت خود ایجاد کنید
  هیچ یک از کارهایی که ما در اینجا انجام می دهیم نباید به پایگاه داده شما آسیب برساند. با این حال، یک نسخه پشتیبان جدید ایجاد کنید – فقط در مورد.
 • همچنین می توانید یک کپی محلی از سایت خود برای آزمایش ایجاد کنید. این به شما امکان می دهد بدون خطر آسیب رساندن به وب سایت تولیدی خود کار کنید.
 • به یک حساب ChatGPT دسترسی داشته باشید
  ما از ChatGPT برای این نسخه نمایشی استفاده می کنیم. بنابراین، می خواهید به یک حساب کاربری رایگان دسترسی داشته باشید. می توانید دنبال کنید و آزمایش کنید.

سایر ابزارهای هوش مصنوعی مانند Google Gemini نیز ممکن است کار کنند. نکته استفاده از ابزار هوش مصنوعی است که کد تولید می کند.

همچنین، یک هشدار: هنگام تولید کد احتیاط کنید. ابزارهای هوش مصنوعی می توانند اشتباه کنند! قبل از استفاده کد را مرور کنید.

با داده ها چه می کنید؟
چند کار وجود دارد که می توانید با داده هایی که بازیابی می کنید انجام دهید:

 • نمایش داده ها در قسمت جلویی سایت شما؛
 • دانلود یک فایل CSV که حاوی داده است.

شما می خواهید این را از قبل تعیین کنید. فرآیند بسته به انتخاب شما کمی متفاوت است.

اوه، و همچنین باید به پایگاه داده سایت خود دسترسی داشته باشید. برای نمایش داده ها در قسمت جلویی، دسترسی به طرح زمینه مورد نیاز است.

شما باید به ChatGPT یا ابزار هوش مصنوعی دیگری دسترسی داشته باشید.

بازیابی اطلاعات کاربر از پلاگین های مختلف

حالا به سراغ آزمایش ما برویم. بیایید یک نقطه چسبندگی مشترک را در نظر بگیریم و سعی کنیم آن را معنا کنیم.

وب سایت خیالی ما دو هدف دارد. ما محصولات مختلفی را با ووکامرس می فروشیم. مشتریان به سایت ما می آیند، حساب کاربری ایجاد می کنند و از ما سفارش می دهند.

روی دیگر سکه، عضویت را هم می فروشیم. اعضای ما برای دسترسی به محتوای انحصاری هزینه می پردازند. ما از افزونه Restrict Content Pro برای تقویت این ویژگی استفاده می کنیم.

هر دو WooCommerce و Restrict Content Pro دارای ویژگی های گزارش دهی هستند. به عنوان مثال، ما می توانیم تعداد اعضای خود را دریابیم. یا تعداد مشتریان ووکامرس.

اما اگر بخواهیم این داده ها را با هم ترکیب کنیم چه؟ هیچ راه مستقیمی برای انجام این کار وجود ندارد. بنابراین، بیایید ببینیم که آیا هوش مصنوعی می تواند کمک کند.

مرحله 1: داده های مورد نظر خود را پیدا کنید

اولین قدم این است که تعیین کنید چه داده هایی را می خواهید بازیابی کنید. سپس، باید داده ها را در پایگاه داده وردپرس پیدا کنید.

هدف ما ایجاد یک فایل صادراتی CSV است که شامل کاربرانی باشد که عبارتند از:

 • مشتری در فروشگاه ووکامرس ما و…
 • از طریق Restrict Content Pro یک عضویت فعال داشته باشید.

پیدا کردن داده ها همیشه آسان نیست. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد به اسناد افزونه مراجعه کنید. یا با پشتیبانی فنی آنها تماس بگیرید. جستجوی کامل پایگاه داده می تواند کمک کند اگر همه چیز شکست بخورد.

در مورد ما، WooCommerce و Restrict Content Pro جداول پایگاه داده سفارشی ایجاد می کنند. این کار ما را کمی آسان تر می کند.

 • نام جداول ووکامرس از ” استفاده می کندwp_wcپیشوند.
 • محدود کردن نام جداول Content Pro با استفاده از “wp_rcpپیشوند.

ما همچنین می خواهیم داده هایی را از ‘ بیاوریمwp_users“و”wp_usermeta‘ جداول این به ما اجازه می دهد تا داده های مشتری و عضویت را به کاربران خاص مرتبط کنیم.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما به دنبال اطلاعات زیر خواهیم بود:

نوع داده جدول پایگاه داده ستون
شناسه کاربر wp_users شناسه
نام کوچک wp_usermeta کلید متا: first_name
نام خانوادگی wp_usermeta کلید متا: نام خانوادگی
شناسه مشتری wp_wc_customer_lookup شناسه مشتری
وضعیت عضویت wp_rcp_memberships وضعیت
شناسه سطح عضویت wp_rcp_memberships object_id

مرحله 2: از ChatGPT بخواهید که یک کوئری پایگاه داده ایجاد کند

در مرحله بعد، از ChatGPT کمک می خواهیم. ما می خواهیم توضیح واضحی از کار ارائه دهیم.

این دستوری است که من استفاده کردم:

I'd like to create a MySQL database query for a WordPress website. I only want to retrieve users who have both a WooCommerce Customer ID and a membership via Restrict Content Pro.

Here is the data I'd like to retrieve:

From the wp_users database table:
ID

From the wp_usermeta database table:
Meta Key: first_name
Meta Key: last_name

From the wp_wc_customer_lookup database table:
customer_id

From the wp_rcp_memberships database table:
status
object_id

مرحله 3: پاسخ را دریافت کنید

پاسخ ChatGPT شامل یک قطعه کد و توضیح دقیق آن (مشاهده پاسخ کامل) بود. این قطعه چندین جدول پایگاه داده را به یکدیگر متصل می کند تا یک گزارش واحد تولید کند.

بنابراین، چگونه می بینیم که کار می کند؟ ما می توانیم پرس و جو را در ابزاری اجرا کنیم که به پایگاه داده سایت متصل می شود. من از یک وب سایت محلی استفاده می کنم که شامل AdminerEvo است.

همچنین می توانید از phpMyAdmin، MySQL Workbench یا برنامه های مشابه استفاده کنید. ChatGPT حتی می تواند دستورالعمل هایی را برای هر برنامه ای که استفاده می کنید ارائه دهد.

من پرس و جو را در صفحه فرمان SQL در AdminerEvo قرار داده ام.

مرحله 4: نتایج را مطالعه کنید

نتایج مشخص شد! وب سایت خیالی ما 198 کاربر دارد. 15 نفر از آنها عضویت پولی دارند. همچنین 200 سفارش محصول وجود دارد.

بنابراین، تعداد مشتریان ووکامرس و اعضای Restrict Content Pro چند نفر هستند؟ جمع کل هفت.

نتایج پرس و جو ستون های درخواستی ما را برگرداند. از اینجا، می‌توانیم چیزها را بیشتر تغییر دهیم یا داده‌ها را صادر کنیم.

نتایج جستجوی پایگاه داده

با هوش مصنوعی جلوتر بروید

پرس و جوی مثال ما ممکن است ساده به نظر برسد. با این حال، گردآوری داده ها از چندین افزونه چالش برانگیز است. یک راه حل سفارشی اغلب این است فقط راه حل.

من متخصص برنامه نویسی نیستم بنابراین، فهمیدن نحوه دریافت داده ها خسته کننده شد. خوشبختانه، هوش مصنوعی ثابت کرده است که ابزار فوق العاده ای برای این کار است.

این یکی از حوزه هایی است که این فناوری در آن می درخشد. بسیاری از ما برای نوشتن این نوع کدها به تنهایی تلاش می کنیم. با این حال، نوشتن یک درخواست برای توصیف آنچه می‌خواهیم چندان بد نیست.

همچنین فرصت هایی برای پیشبرد امور بیشتر وجود دارد. می‌توانیم درخواست خود را برای نمایش داده‌ها در صفحه وردپرس تغییر دهیم. یا داده های مربوط به کاربر وارد شده فعلی را برگردانید.

دانش کاری PHP و MySQL می تواند شما را راه درازی ببرد. بنابراین، آزمایش کنید و ببینید چه کاری می توانید انجام دهید. و مطمئن شوید که تمام زمانی را که در این فرآیند صرفه جویی می کنید اضافه کنید!


بالا

منبع: https://speckyboy.com/use-chatgpt-to-export-data-from-a-wordpress-database/