آزادکاری و کار مشترک: بهترین های هر دو دنیا

modern coworking space

جذابیت فریلنسری در انعطاف پذیری آن نهفته است – شما به ساعات کاری سنتی وابسته نیستید، که می تواند لذت زندگی حرفه ای خود را از بین ببرید و به وقت شخصی خود فشار بیاورید.

شما به عنوان یک فریلنسر، برنامه زمانی خود را تنظیم می کنید و حتی این لوکس را دارید که با لباس خواب خود کار کنید. به علاوه، از حواس پرتی یک دفتر معمولی مانند یک همکار پر سر و صدا یا یک رئیس مراقب دوری می کنید.

با این حال، فریلنسینگ گاهی اوقات می تواند احساس انزوا کند. به راحتی می توانید خود را برای روزها در خانه محبوس ببینید و فقط برای برقراری ارتباط انسانی با دوستان آنلاین ارتباط برقرار کنید. اینجاست که کار مشترک ارزشمند می شود.

درک کار مشترک

همکاری یکپارچه استقلال را با همکاری ترکیب می کند. این تنظیم شامل اجاره یک فضای کاری در یک دفتر مشترک با دیگرانی است که به طور مشابه خوداشتغال هستند یا در پروژه های متنوع کار می کنند.

فضای کار مشترک مدرن

در حالی که همه به طور مستقل کار می کنند، شما در نزدیکی دیگران قرار دارید و محیطی پویا و مشارکتی را تقویت می کنید. شما این آزادی را دارید که هر طور که می خواهید بیایید و بروید، بدون نظارت مستقیم رئیس، با این حال از تغییر منظره و تعاملات گاه به گاه سود می برید.

مزایای همکاری مشترک

کار مشترک به کاهش تنهایی کار انفرادی کمک می کند. در اینجا سه ​​مزیت کلیدی وجود دارد که کار مشترک را جذاب می کند:

الهام گرفتن

تصور کنید که مانند شخصیت جک نیکلسون در “درخشان“، که در حالی که در هتلی دورافتاده منزوی شده بود، گره گشایی کرد. کار مشترک راه فراری از محدودیت های خانه شما را ارائه می دهد، چشم اندازهای تازه و فرصتی برای رد کردن ایده ها از دیگران فراهم می کند – آنها را از همکاران صرف به مشتریان یا همکاران بالقوه تبدیل می کند.

همکاران
کاهش حواس پرتی

کار از خانه برای همه نیست. صداهای بیرونی، وظایف خانه یا حواس پرتی ساده می تواند مانع از بهره وری شود. فضاهای کار مشترک، محیطی ساختاریافته مشابه دفاتر سنتی را ارائه می دهند، جایی که می توانید با وقفه های کمتری بر روی وظایف خود تمرکز کنید. آنها محیط حرفه ای مورد نیاز برای ماندن در مسیر با ضرب الاجل ها را فراهم می کنند.

هر فضای کار مشترک منحصر به فرد است و برخی حتی فراتر از دفاتر سنتی به کافه ها یا سایر مکان های غیررسمی گسترش می یابند و فضای کاری پر جنب و جوش و متنوع را ارائه می دهند.

فرصت های شبکه

همکاران از صنایع و حرفه های مختلف می آیند. فرد کنار شما ممکن است مشتری بعدی شما یا یک مخاطب ارزشمند باشد. به یاد داشته باشید که به طور فعال شبکه سازی کنید، کارت های ویزیت را به اشتراک بگذارید و با همتایان خود درگیر باشید که می توانند به پیشرفت شغل آزاد شما کمک کنند.

همکاران در کار مشترک اداری

به یک فضای کار مشترک علاقه دارید؟

برای یک راهنمای جامع در مورد کار مشترک، از ویکی Coworking دیدن کنید. این منبع به شما امکان می دهد فضاهای کار مشترک را در منطقه خود کاوش کنید، با وبلاگ های جامعه درگیر شوید و حتی یاد بگیرید که چگونه فضای کار مشترک خود را راه اندازی کنید.

قبل از شروع کار مشترک، این سؤالات اساسی را در نظر بگیرید:

تعیین قوانین و انتظارات

برای همه همکاران بسیار مهم است بحث و توافق کنید قوانینی برای اطمینان از اینکه فضا نیازهای همه را برآورده می کند. این نکات را در نظر بگیرید:

  • آیا تماس تلفنی مجاز است یا فضا ساکت است؟
  • سطوح نویز قابل قبول چقدر است؟
  • چه امکانات و امکاناتی در دسترس است؟
  • آیا فضای کار مشترک 24/7 کار می کند یا ساعات کاری ثابتی دارد؟
افرادی که کار مشترک دارند
مزایای مالیاتی فضاهای کار مشترک

دریافت کسر مالیات برای هزینه های فضای کار مشترک امکان پذیر است اما به عوامل مختلفی بستگی دارد. مشاوره با حسابدار توصیه می شود. ملاحظات عبارتند از:

  • اگر محل کار مشترک به طور مکرر تغییر کند، تضمین حذف مالیات می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، صورت‌حساب‌های تلفن می‌توانند واجد شرایط باشند اگر استفاده مربوط به تجارت باشد.
  • اگر کار مشترک در یک مکان ثابت انجام شود، ممکن است به عنوان یک دفتر واجد شرایط باشد، که امکان کسر هزینه هایی مانند قبض تلفن و اجاره دفتر را فراهم می کند.
هزینه های مرتبط با فضاهای کار مشترک

در حالی که فضاهای کار مشترک مزایای زیادی دارند، اما هزینه دارند. فریلنسرها باید مقرون به صرفه بودن گزینه های مختلف کار مشترک را با بودجه و نیازهای خود بسنجید.

نتیجه

کار مشترک برای فریلنسرها طراحی شده است و به یک روش شهری محبوب تبدیل شده است. این مدل انعطاف پذیری را در زمان و مکان کار ارائه می دهد، البته با محدودیت هایی. این انعطاف‌پذیری می‌تواند منجر به رضایت شغلی بالاتر و کیفیت بهتر کار شود و به نفع فریلنسرها و مشتریان آنها باشد.

منبع: https://www.hongkiat.com/blog/freelancing-and-co-working-best-of-both-worlds/